Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2021

Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video)Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8 zasiahlo v pondelok ráno grécky ostrov Kréta. Ihneď sa neobjavili nijaké informácie o škodách ...Zdieľať
zemetrasenie 1 676x372 27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8 zasiahlo v pondelok ráno grécky ostrov Kréta. Ihneď sa neobjavili nijaké informácie o škodách alebo zraneniach, ale podľa miestnych médií otrasy čiastočne poškodili budovy v dedinách neďaleko epicentra.


Starosta mesta Iraklio Vassilis Lambrinos pre grécku televíznu stanicu Skai povedal, že záchranné služby hneď nehlásili zranenia alebo vážne škody. Dodal však, že všetky školy evakuovali a prekontrolujú ich budovy, či na nich nevznikli štrukturálne poškodenia.

Aténsky Inštitút geodynamiky informoval, že otrasy zeme nastali o 9:17 miestneho času a ich epicentrum bolo 246 kilometrov juho-juhovýchodne od gréckeho hlavného mesta Atény.

Európske stredomorské seizmologické centrum a Geologická služba Spojených štátov uviedli, že zemetrasenie malo magnitúdo 6,0 a jeho epicentrum sa nachádzalo severne od dediny Thrapsano na Kréte.
Zdroj: Webnoviny.sk - Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Islandský parlament nebude mať prevahu žien, ich počet sa znížil po prepočítaní výsledkov
<< predchádzajúci článok
Obyvatelia San Marína podporili v referende legalizáciu interrupcií, krajina úplne zakazovala prerušenie tehotenstva

Krétu zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy poškodili budovy v dedinách (video) - diskusné fórum čitateľov