Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2013

Kriminál prišiel o drogového baróna, chytili ho v KolumbiiÚdajne "najväčší kokaínový líder" na svete v sobotu skončil v rukách talianskej polície po tom, ako ho do jeho vlasti deportovali z Kolumbie. Šesťdesiatpäťročného Roberta ...Zdieľať
marihuana RÍM 6. júla (WEBNOVINY) - Údajne "najväčší kokaínový líder" na svete v sobotu skončil v rukách talianskej polície po tom, ako ho do jeho vlasti deportovali z Kolumbie.


Šesťdesiatpäťročného Roberta Pannunziho deň predtým zadržali kolumbijské bezpečnostné sily v jednom z miestnych nákupných centier.

Ešte v roku 2010 utiekol z väznice v Ríme a následne sa ukrýval v zahraničí. Zatkli ho v Bogote, pričom pri sebe mal falošný venezuelský pas. Išlo o spoločnú operáciu kolumbijskej polície a americkej agentúry na boj proti drogám (DEA).

"Je to najväčší dovozca kokaínu na svete," uviedol na tlačovej konferencii v Ríme Nicola Gratteri, zástupca šéfa prokuratúry v regióne Kalábria na juhu Talianska.

Ako dodal, Pannunzi bol údajne schopný prepašovať naraz aj niekoľko ton kokaínu. Drogu mal predávať mafiánom z obávanej 'Ndranghetty aj konkurenčnej Cose Nostre. "Je to jednoznačne najvplyvnejší drogový barón na svete," dodal prokurátor.

Pannunziho zatknutie je podľa talianskych médií obrovským úspechom pre medzinárodný boj proti drogám. V jeho prípade však údajne nejde o "mafiána" v pravom zmysle slova - nie je podozrivý zo žiadnej vraždy a označujú ho len za úspešného obchodníka s narkotikami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Park Gezi v Istanbule otvoria, protesty rázne zatrhnú
<< predchádzajúci článok
Pätnásťtisíc ľudí z Považia dalo podpis pod novú cestu R2

Kriminál prišiel o drogového baróna, chytili ho v Kolumbii - diskusné fórum čitateľov