Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. septembra 2020

Kriminalisti objasnili ďalší veľký daňový podvod, zahŕňal viac ako 70 spoločnostíBratislavskí kriminalisti v spolupráci s Kriminálnym úradom Finančnej správy objasnili ďalší prípad daňového podvodu. “Policajti odhalili podozrivé osoby, ktoré vytvorili sieť obchodných ...Zdieľať
120541001_1029715777450952_1740247518752702000_n 676x448 30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislavskí kriminalisti v spolupráci s Kriminálnym úradom Finančnej správy objasnili ďalší prípad daňového podvodu.


“Policajti odhalili podozrivé osoby, ktoré vytvorili sieť obchodných spoločností a bankových účtov. Do pozície štatutárnych orgánov mali byť dosadené osoby, ktoré o týchto skutočnostiach nemali vedomosť. S cieľom čerpania fiktívnych nadmerných odpočtov DPH bolo založených viac ako 70 spoločností,” uviedla bratislavská krajská polícia. Zadržané boli štyri osoby.

Vyšetrovateľ na základe dôkaznej situácie obvinil 31-ročného Bratislavčana pre pokračovací zločin daňového podvodu a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Podľa doterajšieho vyšetrovania si obvinený na základe založených spoločností uplatnil nárok na vrátenie DPH vo výške viac ako 55-tisíc eur.

Celkovo však bol za uvedené spoločnosti uplatnený nárok na vyplatenie nadmerného odpočtu DPH vo výške viac ako 490-tisíc eur. Dokumentovanie tohto prípadu ekonomickej trestnej činnosti je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Viac informácií polícia poskytne, keď to procesná situácia dovolí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kriminalisti objasnili ďalší veľký daňový podvod, zahŕňal viac ako 70 spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušia sa preukazy zdravotného poistenia? Po novom bude u lekára stačiť aj mobilná aplikácia
<< predchádzajúci článok
Bratislava ruší tradičné vianočné trhy, dôvodom je druhá vlna pandémie koronavírusu

Kriminalisti objasnili ďalší veľký daňový podvod, zahŕňal viac ako 70 spoločností - diskusné fórum čitateľov