Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2021

Kúpeľom Sliač chcú vrátiť zašlú slávu, rozvoj podporí aj Banskobystrický krajPoslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na rokovaní zastupiteľstva schválili uznesenie podporujúce investície ...Zdieľať
kupele sliac 676x449 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na rokovaní zastupiteľstva schválili uznesenie podporujúce investície do obnovy a rozvoja Kúpeľov Sliač. Pri realizácii prípravy investičných aktivít sa chce župa aktívne spolupodieľať v oblastiach, ktoré prislúchajú jej kompetenciám.


Poslanci tak urobili po vystúpení predsedu predstavenstva a riaditeľa spoločnosti Kúpele Sliač a.s. Martina Beňucha, ktorý predstavil aktuálny stav a plány rozvoja kúpeľného areálu.

„Ďakujem vedeniu župy a poslancom zastupiteľstva, že som mal možnosť pred nich predstúpiť a opísať im aktuálny stav, ale aj naše plány a prípravu pre rekonštrukciu objektov v Kúpeľoch Sliač. Ak sa zámer podarí a štát podporí túto obnovu, bude to významná aktivita s obrovským prínosom pre celý kraj a Slovensko. Vrátime spoločne slávu a jedinečnosť našim kúpeľom,“ uviedol riaditeľ kúpeľov.

„Realizácia tohto projektu je jednoznačne považovaná za prínos pre celú krajinu a o to viac pre náš kraj. Rozvoj kvalitnej zdravotnej starostlivosti, pracovných miest a služieb v cestovnom ruchu spolu s adekvátnou a profesionálnou starostlivosťou o životné prostredie - kúpeľný park ako aj národné kultúrne pamiatky sú aktivitami, ktoré významnou mierou prispejú k rozvoju celého regiónu,“ doplnil predkladateľ materiálu poslanec BBSK Martin Turčan.

Kúpele Sliač


Kúpele Sliač sú historický významné a unikátne kúpele s jedinečnou liečivou vodou vzácneho zloženia, ktorá pomáha najmä pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení a zároveň pri ochoreniach pohybového aparátu, ženských ochoreniach a liečbe pacientov po prekonaní onkologických ochorení.

Ich význam a dosah je nielen pre kúpeľných hostí a rozvoj turizmu, ale aj obyvateľov celého regiónu, ktorí územie navštevujú. Široká verejnosť bohužiaľ už desiatky rokov so znepokojením sleduje úpadok tohto jedinečného kúpeľného miesta, ktoré je už niekoľko rokov opätovne v majetku Slovenskej republiky.

Kúpele Sliač sú jediné slovenské kúpele, kde majiteľom celého kúpeľného areálu a všetkých prevádzkových budov je 100 % štátna spoločnosť – Kúpele Sliač a.s. Akcionármi tejto spoločnosti sú v súčasnosti spoločnosti MH Manažment, a.s. a Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
Zdroj: Webnoviny.sk - Kúpeľom Sliač chcú vrátiť zašlú slávu, rozvoj podporí aj Banskobystrický kraj © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci neprišli na chuť práci z domu, väčšina sa chce po dlhej pandémii vrátiť na pracovisko
<< predchádzajúci článok
Slovensku sa podľa NKÚ darí bojovať s chudobou, v niektorých veciach však stále zaostávame

Kúpeľom Sliač chcú vrátiť zašlú slávu, rozvoj podporí aj Banskobystrický kraj - diskusné fórum čitateľov