Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2020

Lajčák by sa mohol stať splnomocnencom OSN pre Západnú Saharu, radšej by však uprednostnil BalkánMinister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smer-SD) by sa mohol stať novým splnomocnencom OSN pre Západnú Saharu. Na tento post ho navrhol generálny tajomník OSN António Guterres. Lajčák ...Zdieľať
lajcak 1 676x468 13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smer-SD) by sa mohol stať novým splnomocnencom OSN pre Západnú Saharu. Na tento post ho navrhol generálny tajomník OSN António Guterres.


Lajčák dnes na konferencii Zahraničná a európska politika 2016-2020 povedal, že o svojej ďalšej budúcnosti sa rozhodne v najbližších dvoch týždňoch.

V domácej politike sa nevidí


Sám minister sa však na dnešnej konferencii vyjadril, že by sa rád vrátil na Balkán, kde už v minulosti pôsobil.

„Áno, ja som dal jasne najavo, že sa nevidím v domácej politike a chcem sa vrátiť k pôvodnému remeslu. Nikdy som sa neprestal cítiť diplomatom a Balkán je niečo, čo je doživotná záležitosť. Som v situácii, keď mám viacero ponúk a jedna z nich sa týka aj pozície v tomto regióne. Nebolo by fér to teraz povedať a v priebehu týždňa, dvoch oznámim svoje rozhodnutie,“ uviedol.

Lajčák môže byť splnomocnencom OSN


V súvislosti s Lajčákom sa spomína aj funkcia splnomocnenca OSN pre Západnú Saharu, je uvoľnená od mája.

O tom, že by ju mohol obsadiť slovenský minister zahraničných vecí Lajčák s odvolaním sa na diplomatické zdroje, informovala agentúra AFP. Nominácia by mohla byť potvrdená v najbližších týždňoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lajčák by sa mohol stať splnomocnencom OSN pre Západnú Saharu, radšej by však uprednostnil Balkán © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia autodopravcov prijala rozhodnutie vlády o zrušení diaľničných známok s údivom a pobúrením
<< predchádzajúci článok
Nestlé vylepšuje receptúry svojich výrobkov, chute zostávajú

Lajčák by sa mohol stať splnomocnencom OSN pre Západnú Saharu, radšej by však uprednostnil Balkán - diskusné fórum čitateľov