Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2019

Lajčák: Dominantnou témou roka sú voľby do EP a zostáva ňou aj brexitNa snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.Zdieľať
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 14. mája (TASR) - Dominantnou témou v tomto roku sú májové voľby do Európskeho parlamentu a horúcou témou zostáva aj odchod Spojeného kráľovstva z EÚ. Vyplýva to z výročnej správy o členstve SR v EÚ, ktorú predložil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). Rokovaním o materiáloch rezortu diplomacie otvorili poslanci štvrtý rokovací deň 45. schôdze Národnej rady SR.


Zo správy tiež vyplýva, že pre Slovensko budú v kontexte pracovného programu Európskej komisie na rok 2019 prioritou napríklad iniciatívy v oblasti dohody na novom viacročnom finančnom rámci alebo dobudovanie energetickej únie.

Šéf diplomacie predložil aj Hodnotenie priorít zahraničnej a európskej politiky SR v roku 2018 a ich zameranie na rok 2019. Z materiálu vyplýva, že v zahraničnej politike bude Slovensko aj naďalej obhajovať multilateralizmus, jednotu EÚ a nezastupiteľnosť transatlantickej väzby. Dôležitou súčasťou zahraničnej politiky SR podľa rezortu ostáva aj jednotná prezentácia SR v zahraničí.

V prioritách slovenskej zahraničnej politiky sa tiež spomína záujem o sídlo budúcej decentralizovanej agentúry ELA - Európska agentúra práce.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodičia detí nakazených dyzentériou žalujú firmu Putinovho kuchára
<< predchádzajúci článok
M. R. Štefánik je najviac zobrazovanou osobnosťou na našich bankovkách

Lajčák: Dominantnou témou roka sú voľby do EP a zostáva ňou aj brexit - diskusné fórum čitateľov