Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Rodičia detí nakazených dyzentériou žalujú firmu Putinovho kucháraPodnikateľ Jevgenij Prigožin, vľavo, ukazuje ruskému prezidentovi Vladimírovi Putininovi svoje zariadenia, ktoré varia jedlá pre školské centrá neďaleko Petrohradu v Rusku.Zdieľať
Podnikateľ Jevgenij Prigožin, vľavo, ukazuje ruskému prezidentovi Vladimírovi Putininovi svoje zariadenia, ktoré varia jedlá pre školské centrá neďaleko Petrohradu v Rusku. Foto: TASR/AP
Moskva 14. mája (TASR) - Desiatky detí sa vo viacerých centrách dennej starostlivosti v Moskve nakazili koncom vlaňajšieho roka dyzentériou. Ich rodičia teraz žalujú moskovské úrady i cateringovú spoločnosť, ktorú vlastní oligarcha blízky ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, informovala v pondelok agentúra AP.


V moskovských centrách dennej starostlivosti sa v polovici vlaňajšieho decembra nakazilo celkovo 127 detí. Rodičia 41 z nich podali dve žaloby - jednu voči moskovským úradom a druhú voči jednej zo spoločností vlastnených oligarchom Jevgenijom Prigožinom, ktorá do centier dodávala stravu.

Prvý z procesov sa mal začať už v apríli, súd však pojednávanie pre prebiehajúce vyšetrovanie odložil.

Opoziční aktivisti vinia Prigožinovu cateringovú firmu za prepuknutie dyzentérie v šiestich zo siedmich centier, v ktorých sa choroba vyskytla. Samotná spoločnosť akúkoľvek zodpovednosť popiera.

Petrohradský podnikateľ Prigožin je blízky prezidentovi Vladimirovi Putinovi, pripomína AP. Cateringové spoločnosti, ktoré buď priamo vlastní alebo sú s ním prepojené, získali zmluvy na zabezpečenie stravy do zariadení v Moskve v celkovej hodnote okolo dvoch miliárd eur.

V Prigožinových reštauráciách sa tiež konajú večere, na ktoré prezident Putin pozýva významné zahraničné osobnosti. Podnikateľ preto získal prezývku "Putinov kuchár".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarskí opoziční politici: Pýtali sa nás, či je Orbán dôveryhodný
<< predchádzajúci článok
Lajčák: Dominantnou témou roka sú voľby do EP a zostáva ňou aj brexit

Rodičia detí nakazených dyzentériou žalujú firmu Putinovho kuchára - diskusné fórum čitateľov