Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. januára 2023

Letecké nešťastie v Nepále zarmútilo aj SND, zahynul jeden z bývalých členov


Tagy: Úmrtie

Pri leteckom nešťastí v Nepále zahynul aj bývalý člen Slovenského národného divadla (SND) Ruan Crighton. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa SND Izabela ...Zdieľať
nepal and plane 676x451 17.1.2023  - Pri leteckom nešťastí v Nepále zahynul aj bývalý člen Slovenského národného divadla (SND) Ruan Crighton. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa SND Izabela Pažítková, Crighton pôsobil v SND od roku 2008 do roku 2013 najskôr v baletnom zbore a veľmi rýchlo sa stal sólistom.


V roku 2013 odišiel do baletu v Helsinkách. Študoval na Európskej škole fyzioterapie v Amsterdame a do Nepálu išiel na výmenný študijný pobyt. Tragická smrť bývalého člena SND Ruana Crightona sa stala iba deň po umelcových 34. narodeninách.

Za päť rokov v SND vystupoval Ruan Crighton v baletoch ako Bajadéra, Giselle, Onegin, Romeo a Júlia, Labutie jazero, Spiaca krásavica, Raymonda, KY-TIME, Luskáčik, Popolvár, Everest, Snehulienka a sedem pretekárov, Narodil sa chrobáčik, ale aj v choreografiách Jiřiho Kyliána, Libora Vaculíka, Mária Radačovského či Jána Ďurovčíka.

„Bol to človek s veľkým srdcom a neuveriteľným zmyslom pre humor, ktorého smiech a pozitívna energia dokázali rozžiariť útroby divadla. Napriek tomu, že z Bratislavy odišiel takmer pred desiatimi rokmi, udržiaval priateľské kontakty s niektorými členmi súboru,“ dodala hovorkyňa SND.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letecké nešťastie v Nepále zarmútilo aj SND, zahynul jeden z bývalých členov © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Hex predstavili novinku Možno si pamätáš, pripravujú nový album
<< predchádzajúci článok
V Katedrále sv. Víta na Pražskom hrade vystavili korunovačné klenoty