Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2020

Letná dovolenka v Grécku, krajina zverejnila zoznam štátov, z ktorých privíta potenciálnych turistovGrécko v piatok zverejnilo zoznam 29 krajín, z ktorých od 15. júna privíta potenciálnych turistov. Ministerstvo turizmu uviedlo, že návštevníci z týchto štátov budú smieť pricestovať priamymi letmi do ...Zdieľať
virus_outbreak_greece_39211 63ab79cd78854e2aad8f28d3dff1af0b 676x451 29.5.2020  - Grécko v piatok zverejnilo zoznam 29 krajín, z ktorých od 15. júna privíta potenciálnych turistov. Ministerstvo turizmu uviedlo, že návštevníci z týchto štátov budú smieť pricestovať priamymi letmi do Atén a severného mesta Solún.


Zoznam plánujú od 1. júla rozšíriť aj o ďalšie krajiny, spresnilo ministerstvo.

Na zozname je aj Slovensko


Na zozname krajín figuruje Albánsko, Austrália, Rakúsko, Severné Macedónsko, Bulharsko, Nemecko, Dánsko, Švajčiarsko, Estónsko, Japonsko, Izrael, Čína, Chorvátsko, Cyprus, Lotyšsko, Libanon, Nový Zéland, Litva, Malta, Čierna Hora, Nórsko, Južná Kórea, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika a Fínsko.

Návštevníkov, ktorí z týchto štátov pricestujú, by však mohli podrobiť námatkovým testom na koronavírus, dodalo ministerstvo.

Pokus o záchranu tohtoročnej sezóny


Turizmus a súvisiace odvetvia tvoria približne 20 percent gréckej ekonomiky a vláda sa preto usiluje o to, aby sčasti zachránila tohoročnú turistickú sezónu. Grécko aktuálne registruje vyše 2 900 nakazených a 175 obetí koronavírusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná dovolenka v Grécku, krajina zverejnila zoznam štátov, z ktorých privíta potenciálnych turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do kanadských vôd majú zakázaný vstup veľké výletné lode, dôvodom je pandémia koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Zamestnancom U. S. Steelu sa skráti pracovný čas aj v letných mesiacoch, vedenie sa dohodlo s odborármi

Letná dovolenka v Grécku, krajina zverejnila zoznam štátov, z ktorých privíta potenciálnych turistov - diskusné fórum čitateľov