Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. júla 2021

Letná olympiáda v Tokiu (plávanie): Podmaníková sa v rozplavbe blysla slovenským rekordomSlovenská reprezentantka v plávaní Andrea Podmaníková vo svojom úvodnom vystúpení na olympijských hrách v Tokiu zlepšila vlastný národný ...Zdieľať
andrea podmanikova 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka v plávaní Andrea Podmaníková vo svojom úvodnom vystúpení na olympijských hrách v Tokiu zlepšila vlastný národný rekord na 100 m prsia, ani to jej však nestačilo na postup do semifinále.


Online prenos (minúta po minúte)


Dvadsaťtriročná Slovenka v nedeľu vyhrala druhú zo šiestich rozplavieb časom 1:08,36 min, ktorým o sedem desatín zlepšila vlastný slovenský rekord z mája 2017. Po svojej rozplavbe bola v celkovom poradí najvyššie, neskôr sa však do hry dostali kvalitnejšie pretekárky a slovenská reprezentantka postupne klesla až na 28. pozíciu.

Do pondelkového semifinále postúpilo 16 najlepších, Slovenku od postupu delilo 1,40 sekundy. Najkvalitnejší výkon v rozplavbách dosiahla Juhoafričanka Tatjana Schoenmakerová, ktorá o 11 stotín sekundy zlepšila olympijský rekord Američanky Lilly Kingovej z Ria de Janeiro 2016. Nové maximum spod piatich kruhov má hodnotu 1:04,82 min.

Andreu Podmaníkovú v Tokiu čaká ešte jedna disciplína, v stredu 28. júla sa predstaví v rozplavbách na 200 m prsia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (plávanie): Podmaníková sa v rozplavbe blysla slovenským rekordom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tunisan šokoval na olympiáde v Tokiu, outsider si doplával po zlato na 400 metrov voľným spôsobom (video)
<< predchádzajúci článok
Letná olympiáda v Tokiu (gymnastika): Mokošová išla celý viacboj bez zaváhania, najlepšiu známku dostala v preskoku a na bradlách

Letná olympiáda v Tokiu (plávanie): Podmaníková sa v rozplavbe blysla slovenským rekordom - diskusné fórum čitateľov