Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. januára 2020

Liberáli žiadajú koniec Trubana na poste šéfa súdu, je vraj spájaný s Harabinom, Ficom a KočneromMinister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) by mal odvolať predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana z jeho funkcie. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo svojom stanovisku, ktoré ...Zdieľať
beranik 676x451 17.1.2020  - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) by mal odvolať predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana z jeho funkcie. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo svojom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor.

Mal by ho odvolať minister GálPodľa liberálov je šéf súdu Truban spájaný so Štefanom Harabinom, vládou Roberta Fica (Smer-SD), Marianom K. a tiež inými osobami. SaS žiada Gála, aby v prípade predsedu súdu konal a odvolal ho z funkcie.

„Aj keď sa jeho funkčné obdobie kráti, Slovensko potrebuje na tomto poste niekoho, kto nie je spojiteľný s Harabinom, Ficovou vládou, Marianom K. a zabíjačkovými advokátmi. Strana Most-Híd, ktorej patrí rezort spravodlivosti vo vláde, by sa mala postaviť čelom ku skutočnosti, že zodpovedá za to, či budú ďalej pokračovať pochybnosti o tom, ako prebiehajú a budú prebiehať trestné konania so štátno-mafiánskymi figúrami,“ uviedol poslanec NR SR Alojz Baránik (SaS).

Údajne sa objavil na tzv. motákoch


Podľa strany SaS je neprípustné, aby bol Truban naďalej predsedom súdu, pretože je to „človek, ktorý hatí rýchly priebeh konaní a používa právnické výhovorky na to, aby vo výsledku boli zvýhodnení smerácki korupčníci,“ uzavrel Alojz Baránik.

Meno šéfa súdu sa malo údajne objaviť aj v odkazoch Mariana K. na takzvaných motákoch. Zároveň bola dcéra predsedu Trubana náhodným výberom ustanovená ako náhradná advokátka Mariana K. v prípade, že by bol jeho súčasný právnik potrestaný Slovenskou advokátskou komorou (SAK). Truban akékoľvek kontakty s obžalovaným Marianom K. odmietol.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu aj Ministerstvo spravodlivosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Liberáli žiadajú koniec Trubana na poste šéfa súdu, je vraj spájaný s Harabinom, Ficom a Kočnerom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavnému sudcovi Mamojkovi hrozí disciplinárne stíhanie, Fiačan chce tvrdenia Tótha preveriť
<< predchádzajúci článok
Bratislavská polícia si posvietila na zlodejov áut a zadržali piatich cudzincov zo Sýrie (foto)

Liberáli žiadajú koniec Trubana na poste šéfa súdu, je vraj spájaný s Harabinom, Ficom a Kočnerom - diskusné fórum čitateľov