Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. septembra 2020

Líder kapely Radiohead Thom Yorke sa oženilAnglický hudobník a líder kapely Radiohead Thom Yorke sa po druhý raz oženil.Zdieľať
Radiohead Thom Yorke

Jeho manželkou sa stala 36-ročná talianska herečka Dajana Roncione. Informuje o tom portál Consequence of Sound.

Svadba sa konala 19. septembra na Sicílii, vo vile z 18. storočia. Zúčastnilo sa na nej 120 hostí, vrátane členov Radiohead. Všetci museli dodržiavať hygienické a bezpečnostné opatrenia.

Fotograf Greg Williams zverejnil na Instagrame aj fotky novomanželov.

Dvojica spolu začala randiť v roku 2017. Herečka sa odvtedy objavila vo videoklipe k piesni Lift od Radiohead a spolu s 51-ročným manželom aj v krátkom filme ANIMA (2019).

Muzikant bol predtým ženatý s Rachel Owen, s ktorou má dve deti. V roku 2015 sa rozišli a Owen v decembri 2016 zomrela vo veku 48 rokov na rakovinu.
Pestrá diskografia i koncerty na Pohode

Thom Yorke vydal s Radiohead od roku 1985 deväť štúdioviek. Zatiaľ posledný album A Moon Shaped Pool ponúkli v máji 2016. Vlani kapelu uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Ako sólový interpret sa prezentoval troma štúdiovkami. Skladá hudbu pre divadlo a film, je napríklad autorom soundtracku hororu Suspiria (2018).

S formáciou Atoms For Peace vydal album Amok (2013) a predstavili ho aj na trenčianskej Pohode, kde sa hudobník na budúci rok zastaví s projektom Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dozorná rada bude na Facebooku overovať vhodnosť obsahu, pracovať začne už na jeseň
<< predchádzajúci článok
Záchranárom sa podarilo dostať späť do mora takmer 90 veľrýb. Zvažujú, čo s mŕtvymi telami (video)

Líder kapely Radiohead Thom Yorke sa oženil - diskusné fórum čitateľov