Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. júna 2022

Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video)Lídri krajín v zoskupení G7 sa na samite zaviazali podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“. Poskytnutie pomoci ...Zdieľať
germany_g7_summit_83009 681c316835ea4418ac19fa364354b1e4 676x451 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Lídri krajín v zoskupení G7 sa na samite zaviazali podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“.

Poskytnutie pomoci Ukrajincom


V spoločnom vyhlásení po videokonferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským zdôraznili svoj „neochvejný záväzok podporovať vládu a ľud Ukrajiny v ich odvážnej obrane suverenity a územnej celistvosti svojej krajiny“. Ako tiež uviedli, je na Ukrajine, aby rozhodla o budúcom mierovom urovnaní bez vonkajšieho tlaku a vplyvu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePredstavitelia siedmich popredných ekonomík sveta vyhlásili, že budú naďalej stáť pri Ukrajine a budú jej poskytovať finančnú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu.


Zníženie ruských príjmov


Budú tiež podľa svojich slov pokračovať v hľadaní „nových spôsobov, ako izolovať Rusko od účasti na globálnom trhu“ a sú odhodlaní „znížiť ruské príjmy vrátane príjmov zo zlata“.

Rusko musí dodržiavať medzinárodné záväzky vrátane zákazov používania chemických, biologických alebo jadrových zbraní, prízvukovali lídri a zároveň vyjadrili „vážne znepokojenie“ nad vyhlásením Moskvy, že pošle raketový systém schopný niesť jadrové hlavice Bielorusku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina ľudí na Slovensku má strach, že si pri zdražovaní neporadí. Patríte medzi nich?
<< predchádzajúci článok
Priateľka novinára Prataseviča požiadala Lukašenka o milosť, v liste písala o mladosti a hlúposti