05. mája 2022

Liga majstrov: Real Madrid porazil Manchester City 3:1 a vo finále si zahrá s Liverpoolom

Proti Liverpoolu budú hrať vo finále Ligy majstrov futbalisti Realu Madrid.

V odvete semifinále porazili Manchester City 3:1 po predĺžení. Zápas doň poslal Rodrygo dvomi gólmi v závere riadneho hracieho času. V predĺžení skóroval Karim Benzema.

Spočiatku ťahali obe mužstvá svoje útočné snahy najmä po ľavej strane. Za City zamestnávali obranu súpera Foden a Cancelo, oproti zvádzali súboje Vinicius Junior a Walker. Manchestru sa naskytla šanca z priameho kopu, ale Mahrez vystrelil len do miest, kde čakal Courtois.

Na opačnom konci sa k lopte dostal Vinicius, v náročnej pozícii a v plnom behu ju poslal vysoko nad. Ani Benzema netrafil bránku. To sa podarilo hosťujúcemu Silvovi, jeho strelu z hranice malého vápna však vyrazil Courtois a pripísal si dôležitý zákrok.

Domáci vstúpili do druhého polčasu šancou Viniciusa, ale po krížnej prihrávke Carvajala nenamieril presne z hranice päťky. V 72. minúte vynútene dohral Walker, ktorému sa vrátili zdravotné problémy. Už o minútu neskôr Silva potiahol akciu z polovice ihriska až k šestnástke a našiel Mahreza, ktorý prekonal Courtoisa.

Manchester mal niekoľko možností pridať druhý gól. Strelu Cancela vyrazil Courtois, potom bol dvakrát blízko ku skórovaniu Grealish. Dva razy sa dostal až k bránke, najprv zastavil loptu na čiare Mendy a vzápätí ju tesne mimo vyrazil Courtois.

Hráči anglického klubu pykali, pretože striedajúcim hrdinom záveru sa stal Rodrygo. V 90. minúte Benzema vrátil po centri loptu Rodrygovi a ten vyrovnal skóre zápasu. O minútu neskôr si naskočil na center Carvajala, ktorý ešte pridvihol Asensio, a hlavou upravil skóre na 2:1.

Real si preniesol eufóriu aj do predĺženia. S Benzemovou strelou si ešte Ederson poradil bez väčších ťažkostí, onedlho však toho istého hráča zasiahol v šestnástke Dias a pískala sa jedenástka. Benzema ju premenil prízemnou strelou a za tohto stavu mierili do finále domáci.

Na konci prvej časti predĺženia malo príležitosť aj City: hlavičku Fodena vyrazil Courtois končekmi prstov a Fernandinhovi na zadnej tyčke chýbal len kúsok, aby dorazil loptu do brány. Jedenástkový rozstrel si hostia nevynútili ani v druhej časti predĺženia.

Futbalistom Realu Madrid sa tak v odvete podarilo zvrátiť prehru 3:4 z úvodného zápasu. Finále tohtoročnej edície Ligy majstrov medzi španielskym klubom a Liverpoolom sa uskutoční v sobotu 28. mája na štadióne Stade de France.

Real Madrid – Manchester City 3:1 pp (2:1, 0:0)
Góly: 90. a 90.+1. Rodrygo, 95. Benzema (z 11 m) – 73. Mahrez
(prvý zápas 3:4, Real Madrid postúpil do finále)

LM: Real do tretice vstal z popola a v Paríži zabojuje o 14. trofej
Futsalisti CopyLeaders vyzvú v bitke o finále šampióna z Lučenca (video)