Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2021

Lipšic dostal podľa Remišovej stopku od generálnej prokuratúry, nemôže ísť na pracovnú skupinuGenerálna prokuratúra SR zakázala prítomnosť špeciálneho prokurátoraZdieľať
bp_1431 2 676x451 20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR zakázala prítomnosť špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica na medzirezortných aktivitách mimo prokuratúr, vrátane účasti na pracovnej skupine Bezpečnostnej rady SR ako aj na pracovnej skupine k zmene paragrafu 363 Trestného poriadku.

Súčasť zápasu o očistu


V tlačovej správe o tom informovala ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Toto, ako aj stíhanie vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) alebo obvinenie novinárov Denníka N je podľa nej súčasť aktuálneho zápasu o očistu Slovenska a o právny štát.

„Nikto nečakal, že zápas bude ľahký, no práve preto sú kľúčové riešenia, ktoré posilnia právny štát tak, aby sa systém spravodlivosti nedal zneužívať ani oligarchami, ani mafiou a ani politikmi," uviedla Remišová.

Zadržaný je aj dočasný šéf polície


Po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR premiér Eduard Heger (OĽaNO) 16. septembra ohlásil vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá má pripraviť návrhy zmien vo fungovaní polície, prokuratúry a súdov.

Vlnu politických reakcií vyvolalo zadržanie štyroch vyšetrovateľov NAKA policajnou inšpekciou. Tá zadržala aj vlastného dočasného šéfa. Obvinení sú zo zneužitia právomoci vereného činiteľa a marenia spravodlivosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lipšic dostal podľa Remišovej stopku od generálnej prokuratúry, nemôže ísť na pracovnú skupinu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jesenné módne trendy 2021
<< predchádzajúci článok
Opatrenia v sociálnych zariadeniach sa musia zhodovať s COVID automatom, ale môžu byť aj prísnejšie

Lipšic dostal podľa Remišovej stopku od generálnej prokuratúry, nemôže ísť na pracovnú skupinu - diskusné fórum čitateľov