Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2021

Opatrenia v sociálnych zariadeniach sa musia zhodovať s COVID automatom, ale môžu byť aj prísnejšieMinisterstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aktualizovalo opatrenia v zariadeniach sociálnych služieb v ...Zdieľať
gettyimages 1203365703 676x451 20.9.2021  - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aktualizovalo opatrenia v zariadeniach sociálnych služieb v súlade s COVID automatom. Ten určuje zásady protiepidemických prístupov a zachovania bezpečnosti pre klientov v sociálnych službách.


V prípade zhoršenia situácie štatutár daného zariadenia na základe schváleného semaforu prepína v jeho prevádzke jednotlivé farby. Pri pozitívnych prípadoch sa zariadenie v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva uvedie do karantény. Ministerstvo práce o tom informovalo v tlačovej správe.

Režim v zariadeniach kopíruje farbu okresov


Režim v zariadeniach sociálnych služieb kopíruje aktuálnu farbu okresu. Zároveň si však každé zariadenie nastavuje ďalšie preventívne opatrenia podľa „osobitného“ semaforu rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Na prvom mieste zostáva zachovanie bezpečného prostredia pre klientov a čo najmenšie obmedzenia ich každodenného života v zariadeniach.

„Pripravili sme COVID automat pre čo najefektívnejšiu ochranu klientov aj zamestnancov v zariadeniach. Prostredníctvom online konferencií im budeme zároveň vysvetľovať všetky potrebné informácie, ako majú podľa takto nastaveného automatu fungovať. Zároveň už niekoľko týždňov predzásobujeme VÚC ochrannými pomôckami a antigénnymi testami, aby mohli v predstihu testovať," uviedol riaditeľ odboru krízového manažmentu a bezpečnosti na ministerstve práce Ján Hudák.

Situácia je stabilná


Pre červené a bordové okresy platí v zariadeniach zásada nosenia respirátorov zamestnancami aj v interiéri, pre klientov sa toto pravidlo vzťahuje na spoločné priestory. Navštevovanie svojich blízkych zostáva v platnosti v súlade s COVID automatom a dodržiavaním nevyhnutných hygienických pravidiel.

„Aktuálna situácia v zariadeniach je stabilizovaná aj vďaka zaočkovanosti, ktorá predstavuje 100 percent všetkých, ktorí o to požiadali v rámci skupinových očkovaní. Aktuálne sa nachádza v mimoriadnej situácii 7 zariadení sociálnych služieb, z toho ochorenie COVID má 10 zamestnancov a 19 klientov," dodalo ministerstvo práce a sociálnych vecí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Opatrenia v sociálnych zariadeniach sa musia zhodovať s COVID automatom, ale môžu byť aj prísnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Arcibiskup Babjak mal pozitívny test na koronavírus, v Prešove celebroval omšu s pápežom Františkom (20. 9. 2021)
 Od pondelka máme na Slovensku štyri bordové okresy, počet červených sa zvýšil na 27 a zelené ostali len štyri (20. 9. 2021)
 Pribudlo 742 ľudí s pozitívnym PCR testom z celkových 6785 otestovaných (19. 9. 2021)
 Koronavírus: Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 902 nových prípadov koronavírusu (17. 9. 2021)
 Tisícky nezaočkovaných francúzskych zdravotníkov dočasne prepustili (17. 9. 2021)
 Taliansko schválilo povinné covid pasy na všetkých pracoviskách (17. 9. 2021)
 COVID automat sa zmení, po novom sa budú môcť susedné okresy líšiť aj o dve farby (16. 9. 2021)
 Od pondelka budú na Slovensku štyri bordové okresy, počet červených sa zvýšil na 27 a zelené ostanú len štyri (16. 9. 2021)
 Polícia bude opäť náhodne kontrolovať hranice, vláda chce zabrániť šíreniu koronavírusu (16. 9. 2021)
 Koronavírus: Z celkovo 4067 PCR testov bolo 370 pozitívnych (pozit. 9,09 %). (16. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Lipšic dostal podľa Remišovej stopku od generálnej prokuratúry, nemôže ísť na pracovnú skupinu
<< predchádzajúci článok
Pri tragickej nehode v Trnave vyhasol život cyklistu, do dôchodcu nabúralo auto (foto)

Opatrenia v sociálnych zariadeniach sa musia zhodovať s COVID automatom, ale môžu byť aj prísnejšie - diskusné fórum čitateľov