Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

19. júna 2020

List van Gogha a Gauguina vydražili za tisíce eur, spomínali v ňom aj návštevy nevestincovV utorok vydražili v Paríži vzácny list, ktorý spoločne napísali maliari Vincent van Gogh aZdieľať
list 676x382 19.6.2020  - V utorok vydražili v Paríži vzácny list, ktorý spoločne napísali maliari Vincent van Gogh a Paul Gauguin a okrem iného v ňom spomínajú aj návštevy francúzskych nevestincov.


Na dražbe aukčného domu Drouot Estimations ho za 210 600 eur kúpila Nadácia Vincenta van Gogha. Štvorstranový list bude súčasťou výstavy vo Van Goghovom múzeu v Amsterdame, ktorá odštartuje v októbri a bude venovaná umelcovým listom.

Umelci list napísali v novembri 1888 a adresovali ho ďalšiemu postimpresionistickému maliarovi Émileovi Bernardovi. Napísali ho vo francúzskom meste Arles, kde holandský maliar býval od februára toho roku, krátko po tom, čo sa k nemu pridal Gauguin.

Van Gogh na začiatku listu opisuje svojho francúzskeho priateľa a ďalej spomína napríklad návštevy nevestincov a ich vplyv na ich tvorbu či úmysel vytvoriť novú umeleckú asociáciu. Gauguin list uzatvára kratším odkazom.


Zdroj: Webnoviny.sk - List van Gogha a Gauguina vydražili za tisíce eur, spomínali v ňom aj návštevy nevestincov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook zablokoval Trumpove príspevky, v ktorých použil nacistickú symboliku
<< predchádzajúci článok
Minister Budaj nevidí dôvod, prečo by nemala byť pri NP Muránska planina zavedená bezzásahová zóna

List van Gogha a Gauguina vydražili za tisíce eur, spomínali v ňom aj návštevy nevestincov - diskusné fórum čitateľov