28. apríla 2021

LM: Real Madrid remizoval v prvom semifinálovom dueli s Chelsea 1:1

V stredu sa hrá druhý semifinálový súboj medzi Parížom St. Germain a Manchestrom City.

Futbalisti Real Madrid remizovali v prvom semifinálovom zápase Ligy majstrov 2020/2021 s Chelsea Londýn 1:1. V utorkovom dueli na Štadióne Alfreda Di Stefana poslal hostí v 14. minúte do vedenia po individuálnej akcii Christian Pulišič, o štvrťhodinu neskôr vyrovnal Karim Benzema. Odveta na Stamford Bridge je na programe 5. mája. V stredu sa hrá druhý semifinálový súboj medzi Parížom St. Germain a Manchestrom City.

Chelsea dokázala v úvode otupiť ofenzívu súpera a sama v útoku nebezpečne hrozila. V 10. minúte sa individuálne presadil Mount, po jeho centri na zadnú žrď a hlavičkovom priťuknutí Pulišiča spálil obrovskú šancu Werner, ktorý zblízka trafil iba nohy brankára Courtoisa. V 14. minúte to už hosťom vyšlo. Rüdiger poslal oblúčik za obranu na Pulišiča, ktorý sa nikým nenapádaný pohral s Courtoisom a zakončil do odkrytej brány. Úradujúci španielsky majster, ktorý nastúpil už aj s uzdraveným Tonim Kroosom, sa dlho nevedel presadiť cez dobre organizovaný stred "modrých". Jeho ofenzívu naštartoval až v 23. minúte Benzema, ktorý to skúsil sám spoza šestnástky a jeho technická strela sa obtrela o ľavú tyč. Francúzsky kanonier sa dočkal o šesť minút neskôr, keď si po centri Marcela a hlavičkách Casemira a Militaa chrbtom k bráne spracoval loptu a z päťky ju nekompromisne napálil do siete - 1:1. Na dažďom zmáčanom teréne sa však v prvom polčase lepšie pohybovali Londýnčania, smerom dopredu vedeli rýchlo zakombinovať a riadne "podkurovali" dezorientovanej obrane Realu, v ktorej citeľne chýbal zranený dirigent Sergio Ramos.

V druhom dejstve sa tempo hry spomalilo. Rekordný 13-násobný európsky šampión si už dával väčší pozor na rýchle kontry hostí a snažil sa postupným útokom hľadať medzery v obrannom rozostavení súpera. V 66. min poslal domáci tréner Zinedine Zidane na ihrisko Edena Hazarda, ktorý tak nastúpil proti svojmu bývalému klubu. Belgický reprezentant sa snažil byť aktívny, striedania však v súhrne lepšie vyšli koučovi Chelsea Thomasovi Tuchelovi. Najmä Ziyech oživil hru hostí. V 71. minúte si naviedol loptu na ľavej strane šestnástky okolo Militaa a Havertzovi chýbalo len pár krokov na to, aby ju v šestnástke Realu zasiahol. V 79. min Ziyech z priameho kopu zakrútil loptu ponad múr k bližšej žrdi, ale Courtois bol pripravený. V závere stretnutia zaujali ešte tečovaná strela Kroosa a hlavička Varanea, skóre sa však už nezmenilo. "The Blues" tak ani v šiestom vystúpení v tejto sezóne LM na ihrisku súpera neprehrali a utvorili si sľubnú pozíciu pred odvetou, kde im bude stačiť k postupu aj bezgólová remíza. Real natiahol sériu bez prehry vo všetkých súťažiach na 18 zápasov.

Prvý zápas semifinále Ligy majstrov 2020/2021:

Real Madrid - Chelsea Londýn 1:1 (1:1)

Góly: 29. Benzema - 14. Pulišič. Rozhodoval: Makkelie (Hol.), ŽK: Vinicius Junior, Kroos, Marcelo, Varane, Odriozola - Pulišič, bez divákov.

Real Madrid: Courtois - Militao, Varane, Nacho - Carvajal (77. Odriozola), Modrič, Casemiro, Kroos, Marcelo (77. Marco Asensio) - Benzema (90.+2 Rodrygo), Vinicius Junior (66. Hazard)
Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rüdiger - Azpilicueta (66. James), Kante, Jorginho, Chilwell - Pulišič (66. Ziyech), Werner (66. Havertz), Mount

Černák strelil gól už po 28 sekundách, asistoval, aj sa pobil. Som na neho hrdý, chváli tréner (video)
Taliansko sa poistilo proti projektom ako superliga, tímom hrozí vylúčenie z domácich súťaží