Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. februára 2020

Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantovDemonštranti na troch gréckych ostrovoch začali stavať barikády na protest proti výstavbe nových zadržiavacích táborov pre migrantov. Protestujúci na ostrovoch Lesbos, Chios a Samos majú silnú podporu ...Zdieľať
greece_migrants_40138 35a02cca420b43ae88974393189f1ce5 676x451 24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Demonštranti na troch gréckych ostrovoch začali stavať barikády na protest proti výstavbe nových zadržiavacích táborov pre migrantov. Protestujúci na ostrovoch Lesbos, Chios a Samos majú silnú podporu miestnych úradov a poľnohospodárskych združení.


Vláda sa rozhodla vybudovať centrá, ktoré majú nahradiť súčasné preplnené tábory. S výstavbou plánujú začať dnes, a to po krátkej pauze určenej na diskusiu s miestnymi predstaviteľmi. Mnohí obyvatelia sa obávajú, že nové zariadenia len zvýšia počet utečencov na ostrovoch.

"Strážime túto oblasť a ak začnú s výstavbou, všetci, ako tu sme, budeme protestovať. A pripoja sa k nám aj ľudia z okolitých obcí, pretože toto tu nechceme," vyhlásil organizátor protestov Stephanos Apostolou pre agentúru The Associated Press.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najviac peňazí na transparentnom účte majú kiskovci, v prvej trojke aj Smer-SD a KDH
<< predchádzajúci článok
Neznámy páchateľ strieľal na auto, šesťročný chlapec následne podľahol zraneniam

Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov - diskusné fórum čitateľov