Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2024

Maďarsko sa bude snažiť odstúpiť od úsilia NATO podporovať Ukrajinu, tvrdí OrbánMaďarsko sa bude snažiť odstúpiť od akýchkoľvek operácií Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) zameraných na podporu Ukrajiny. V piatok to uviedol maďarský premiérZdieľať
hungary_slovakia_15565 676x450 24.5.2024 (SITA.sk) - Maďarsko sa bude snažiť odstúpiť od akýchkoľvek operácií Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) zameraných na podporu Ukrajiny. V piatok to uviedol maďarský premiér Viktor Orbán, pričom naznačil, že vojenská aliancia a Európska únia smerujú k priamemu konfliktu s Ruskom.


Orbán pre štátny rozhlas povedal, že Maďarsko je proti plánu, ktorý NATO zvažuje, poskytnúť Ukrajine v nadchádzajúcich rokoch predvídateľnejšiu vojenskú podporu na odrazenie rozsiahlej invázie Moskvy, keďže lepšie vyzbrojené ruské jednotky preberajú kontrolu nad bojiskom.

Neschvaľujeme to, ani sa nechceme podieľať na finančnej či zbrojnej podpore (Ukrajiny), a to ani v rámci NATO,“ povedal Orbán s tým, že Maďarsko zaujalo pozíciu „nezúčastneného“ v akejkoľvek potenciálnej operácii NATO na pomoc Kyjevu.

Musíme nanovo definovať našu pozíciu v rámci vojenskej aliancie a naši právnici a predstavitelia pracujú na tom, ako môže Maďarsko existovať ako člen NATO, pričom sa nezúčastňuje na akciách NATO mimo svojho územia,“ povedal Orbán, ktorý je považovaný za najbližšieho partnera ruského vodcu Vladimira Putina v Európskej únii.


Zdroj: SITA.sk - Maďarsko sa bude snažiť odstúpiť od úsilia NATO podporovať Ukrajinu, tvrdí Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vrtuľník s iránskym prezidentom sa vznietil po náraze. Vyšetrovanie havárie prinieslo ďalšie informácie
<< predchádzajúci článok
Ekonómka upozornila na neefektívny prenájom sanitiek a dostala výpoveď, po rokoch sa môže vrátiť do práce