Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2024

Vrtuľník s iránskym prezidentom sa vznietil po náraze. Vyšetrovanie havárie prinieslo ďalšie informácieNič nenaznačuje, že vrtuľník s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím napadli. Stroj sa vznietil krátko po tom, čo narazil do hory. Informovali o tom štátne médiá s ...Zdieľať
indonesia_iran_50955 676x451 24.5.2024 (SITA.sk) - Nič nenaznačuje, že vrtuľník s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím napadli. Stroj sa vznietil krátko po tom, čo narazil do hory. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na vojenských vyšetrovateľov.


Vyhlásenie generálneho štábu iránskych ozbrojených síl, ktoré vedú vyšetrovanie, prečítali vo štvrtok v noci v štátnej televízii. Prvé vyhlásenie nikomu nepripisovalo vinu, ale uviedlo, že po ďalšom vyšetrovaní zverejnia podrobnosti.

Vo vyhlásení generálneho štábu sa uvádza, že komunikácia medzi riadiacou vežou a posádkou vrtuľníka pred pádom neobsahovala nič podozrivé. Posledná komunikácia havarovaného vrtuľníka bola podľa neho medzi ním a dvoma vrtuľníkmi, ktoré ho sprevádzali, asi 90 sekúnd pred haváriou.


Vrtuľník s Ebráhímom Raísím, ministrom zahraničia a ďalšími šiestimi ľuďmi havaroval v nedeľu v provincii Východný Azerbajdžan. Našli ho až v pondelok ráno. Všetci na palube zomreli. Raísího vo štvrtok pochovali v meste Mašhad.

Zdroj: SITA.sk - Vrtuľník s iránskym prezidentom sa vznietil po náraze. Vyšetrovanie havárie prinieslo ďalšie informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
dm v tomto roku podporí dobrovoľnícke projekty svojich spolupracovníkov vyše 43 000 eurami
<< predchádzajúci článok
Maďarsko sa bude snažiť odstúpiť od úsilia NATO podporovať Ukrajinu, tvrdí Orbán