Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2022

Maďarsko si robí z EÚ rukojemníka, členské krajiny sa pravdepodobne nedohodnú na šiestom balíku sankcií proti RuskuPodľa šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella neexistuje garancia, že 27-členný blok sa dokáže rýchlo dohodnúť na novom súbore sankcií proti Rusku, keďže malá skupina ...Zdieľať
belgium_eu_africa_summit_07803 bf2288a8428b4e91acc44f0d8c1a4f32 676x427 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella neexistuje garancia, že 27-členný blok sa dokáže rýchlo dohodnúť na novom súbore sankcií proti Rusku, keďže malá skupina krajín pod vedením Maďarska odmieta zákaz dovozu ropy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Závislosť na ruskej rope


„Urobíme všetko, čo môžeme, s cieľom situáciu odblokovať. Nemôžem zaručiť, že sa to stane, pretože postoje sú dosť silné,“ povedal Borrell v pondelok pred schôdzkou ministrov zahraničných vecí Európskej únie, ktorej bude predsedať.

Borrell dodal, že „niektoré členské krajiny čelia väčším ťažkostiam, pretože sú závislejšie, keďže sú bez prístupu k moru“ a „ropu dostávajú len cez ropovody prichádzajúce z Ruska“.


EÚ je rukojemníkom Maďarska


Šiesty balík sankcií proti Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine Európska komisia navrhla 4. mája. Súčasťou navrhovaných opatrení je zákaz dovozu ropy z Ruska.

Ropné embargo prekáža Maďarsku, ale aj Českej republike a Slovensku, ktoré sú vysoko závislé od ruskej ropy. Výhrady má aj Bulharsko.

Litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis povedal, že „celá únia je rukojemníkom jedného členského štátu“. Dodal, že krajinám, ako je Maďarsko, únia navrhla postupné rušenie dovozu ruskej ropy do 31. decembra 2024 a „všetci očakávali, že to bude stačiť“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko si robí z EÚ rukojemníka, členské krajiny sa pravdepodobne nedohodnú na šiestom balíku sankcií proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž onanoval za bieleho dňa na ulici v Bratislave a zároveň sa uspokojoval obuškom (foto)
<< predchádzajúci článok
Zľava: Kto hľadá prácu na Profesia days 2022, má vlak za polovicu