Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. januára 2023

Maloobchodníci vítajú návrh meniť zákony iba k januáru a k júlu, zmeny sú časté a šité horúcou ihlou, tvrdiaIniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) víta návrh skupiny poslancov meniť zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie iba k ...Zdieľať
gettyimages 1389658920 676x451 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM) víta návrh skupiny poslancov meniť zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie iba k januáru a k júlu. Návrh zákona prispeje k stabilite a predvídateľnosti podnikateľského prostredia, ktorej absenciu kritizujú nielen podnikatelia, ale aj zahraniční investori. Podnikatelia sa stretávajú s chaotickými zmenami zákonov, ktoré ovplyvňujú podnikateľské prostredie.

Zákony sa menia často


Zákony sa menia často, bez odbornej diskusie a dostatočného času na prípravu aj v prípade pozitívnej zmeny, ako je zníženie DPH v gastro sektore. Informoval o tom v tlačovej správe predseda ISKM Daniel Krakovský.

Za maloobchod, služby a gastro už dlho upozorňujeme na to, že nie je možné schvaľovať zákony, ktoré sa nás týkajú, bez odbornej diskusie a šité horúcou ihlou,“ tvrdí Daniel Krakovský a dodal, že už pravidelne schvaľované zákony obsahujú chyby, ktorým by sa dalo predchádzať odbornou diskusiou a dostatočným priestorom medzi návrhom zákona, jeho schválením a vstupom do platnosti.

Bez širšej diskusie


Ako iniciatíva preto vítame návrh, ktorým by sa zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie prijímali s platnosťou od januára alebo júla,“ hovorí Krakovský.

No dodal, že takýchto pokusov tu bolo viac. Za posledné tri roky prišlo k stovkám pozmeňujúcich poslaneckých návrhov, no navrhované boli bez širšej diskusie, uviedol predseda ISKM.


Zdroj: Webnoviny.sk - Maloobchodníci vítajú návrh meniť zákony iba k januáru a k júlu, zmeny sú časté a šité horúcou ihlou, tvrdia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Múzeum SNP v Banskej Bystrici získalo vo svojej histórii najviac eurofondov, použijú sa aj na obnovu Kališťa
<< predchádzajúci článok
Spolu po podpise s Dzurindom mení názov, „modrá“ z úspešných čias SDKÚ je späť