Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2023

Spolu po podpise s Dzurindom mení názov, „modrá“ z úspešných čias SDKÚ je späťStrana Spolu - občianska demokracia mení svoj názov na Modrá koalícia. Predseda strany Miroslav Kollár a ...Zdieľať
319897613_898091558237747_1144866347833593866_n 676x520 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Strana Spolu – občianska demokracia mení svoj názov na Modrá koalícia. Predseda strany Miroslav Kollár a podpredseda strany Pavel Nechala v utorok podali na ministerstve vnútra žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom.


Zmenu názvu odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany v pondelok 23. januára. Ide o ďalší avizovaný krok v spájaní strany Spolu s projektom dvojnásobného expremiéra Mikuláša Dzurindu.

Širšia stredopravá platforma


Cieľom je vytvoriť širšiu stredopravú platformu nielen pre najbližšie parlamentné voľby, ale má ísť o dlhodobú spoluprácu. Prioritnou ambíciou spoločného projektu je zlepšiť život na Slovensku a udržať euroatlantickú orientáciu krajiny.

Tento cieľ sa podľa Miroslava Kollára dá dosiahnuť spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení, ako aj nových politikov, ktorí majú záujem pomôcť Slovensku zbaviť sa populizmu a extrémizmu a vrátiť sa na trajektóriu rozvoja.

Memorandum o spolupráci


Kollár v pondelok podpísal s Dzurindom Memorandum o spolupráci.

Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia - najmä na báze členov Európskej ľudovej strany - a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ uviedol Miroslav Kollár.

Najbližší snem strany bude v prvej polovici februára. Prijmú na ňom ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania s projektom Dzurindu v zmysle prijatého uznesenia. Dzurinda je spätý s modrou farbou ešte z čias SDKÚ, keď mali aj kampaň „Modrá je dobrá".


Zdroj: Webnoviny.sk - Spolu po podpise s Dzurindom mení názov, „modrá“ z úspešných čias SDKÚ je späť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maloobchodníci vítajú návrh meniť zákony iba k januáru a k júlu, zmeny sú časté a šité horúcou ihlou, tvrdia
<< predchádzajúci článok
Žilinka požiadal belgickú prokuratúru o zaslanie konečného rozhodnutia v prípade smrti Jozefa Chovanca