Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2020

Marine Le Penová sa rozhodla, že bude opäť kandidovať na post francúzskej prezidentkyLíderka francúzskej nacionalistickej strany Národné združenie Marine Le Penová chce kandidovať v ďalších prezidentských voľbách. Hoci sa uskutočnia až v roku 2022, politička sa už podľa jej slov rozhodla ...Zdieľať
marine le penova 6 676x451 16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Líderka francúzskej nacionalistickej strany Národné združenie Marine Le Penová chce kandidovať v ďalších prezidentských voľbách. Hoci sa uskutočnia až v roku 2022, politička sa už podľa jej slov rozhodla a naznačila, aké má plány.


Svoj úmysel kandidovať oznámila vo štvrtok, keď predstavila svoje novoročné želania, pričom uviedla, že navrhuje "veľkú alternatívu, ktorá by postavila krajinu znova na nohy" a vytvorila "národnú jednotu".

Le Penová zároveň podotkla, že jej kandidatúru musí v roku 2021 schváliť stranícky kongres Národného združenia. Ako sa však pre televíziu BFMTV vyjadril europoslanec, a nádejná hviezda strany, Jordan Bardella, to by nemal byť problém.

Na margo svojho skorého oznámenia úmyslu kandidovať Le Penová povedala, že dáva Francúzsku "posolstvo nádeje".

Le Penová kandidovala aj v roku 2017 a dostala sa až do druhého kola, v ktorom ju porazil Emmanuel Macron. Ten momentálne čelí jednému z najhorších období v úrade. Okrem demonštrácií hnutia žltých viest sa tiež potýka so štrajkom proti dôchodkovým reformám, ktorý trvá už 43 dní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Marine Le Penová sa rozhodla, že bude opäť kandidovať na post francúzskej prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž odsúdený za krádež dostal ďalších dvanásť rokov len za to, že mal vo väzení mobil
<< predchádzajúci článok
Americký Kongres formálne začal proces Trumpovho impeachmentu aj na pôde Senátu

Marine Le Penová sa rozhodla, že bude opäť kandidovať na post francúzskej prezidentky - diskusné fórum čitateľov