Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2023

Matke z Humenného hrozí až šesť rokov vo väzení za odloženie dieťaťa, nechala ho u kamarátkyTrest odňatia slobody na dva až šesť rokov hrozí matke, ktorá opustila svoje dieťa. Humenská polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu odloženie dieťaťa. Ako informovala hovorkyňa ...Zdieľať
gettyimages 469612008 1 676x451 27.9.2023 (SITA.sk) - Trest odňatia slobody na dva až šesť rokov hrozí matke, ktorá opustila svoje dieťa. Humenská polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu odloženie dieťaťa.


Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, osoba, ktorá je v zmysle zákona o rodine povinná starať sa o maloleté dieťa, začiatkom augusta tohto roku ponechala dieťa svojej kamarátke bývajúcej v obci Kamienka (okres Humenné).

Dôvodom bolo, že mala ísť za prácou do Bratislavy. Zodpovedná osoba sa ale o svoje dieťa odvtedy nezaujíma, finančne neprispieva na jeho starostlivosť, čím ho vystavuje finančnej, ako aj emocionálnej núdzi,“ vysvetlila Ligdayová.


Zdroj: SITA.sk - Matke z Humenného hrozí až šesť rokov vo väzení za odloženie dieťaťa, nechala ho u kamarátky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily a prinášajú unikátny program stáží „Talent Garden“ pre univerzitných študentov
<< predchádzajúci článok
V byte bývalého premiéra nahlásili bombu. On to prežije, ale jeho deti si to nezaslúžia, napísal Heger