Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. júna 2023

Matovičov poslanec Ňarjaš v Tipose končí, zasiahol nový minister financiíMinister financií Michal Horváth odvolal Erika Ňarjaša z pozície člena predstavenstva národnej lotériovej spoločnostiZdieľať
246a0635 676x451 2.6.2023 (SITA.sk) - Minister financií Michal Horváth odvolal Erika Ňarjaša z pozície člena predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Rezort financií predpokladá ukončenie výberového konania na členov predstavenstva počas najbližších týždňov. Informoval o tom tlačový odbor ministerstva.


Ňarjaša v posledný deň pred odchodom z funkcie ministra financií vymenoval Igor Matovič. Viacerí toto rozhodnutie kritizovali. Ňarjaš sa aj podľa Transparency International do funkcie dostal bez výberového konania a kvalifikácie.

Igor Matovič ešte v marci hovoril, že ich strana si nikam ľudí na lukratívne pozície nedosadzovala. Erik Ňarjaš na tento post išiel podľa Matoviča s tým, že nebude brať plat a mal mať len ten poslanecký.


Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií SR. Spoločnosť vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.
Zdroj: SITA.sk - Matovičov poslanec Ňarjaš v Tipose končí, zasiahol nový minister financií © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Progresívne Slovensko predstavilo tri tézy pre zahraničnú politiku, členstvo Ukrajiny v EÚ vníma ako príležitosť (video)
<< predchádzajúci článok
Slovenská sezóna na Art Film Feste ponúkne bilanciu súčasnej domácej tvorby