Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2020

Mazurek vyzval Kollára na odstúpenie z funkcie pre komunikáciu s transrodovou modelkouPredseda Národnej rady SR (NR SR) a líder vládneho hnutia Sme rodinaZdieľať
4o8a7009 676x451 16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR (NR SR) a líder vládneho hnutia Sme rodina Boris Kollár otvoril 12. schôdzu parlamentu. Prezentovalo sa 122 poslancov, plénum je uznášaniaschopné.

Návrh nedoručil písomne


V úvode schôdze vyzval opozičný poslanec Milan Mazurek (ĽSNS) Borisa Kollára, aby pre jeho komunikáciu s transrodovou modelkou odstúpil z funkcie predsedu parlamentu. Kollár však o jeho procedurálnom návrhu nedal hlasovať, keďže mu ho opozičný poslanec nedoručil písomne.

S procedurálnym návrhom nepochodil ani ďalší poslanec strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Štefan Kuffa.

Ten zasa vyzval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nom. SaS), aby neposielal finančné prostriedky „slovenských daňových poplatníkov“ do Bieloruska, ale aby tieto peniaze využil na zmiernenie dopadov koronakrízy na Slovensku. Za jeho návrh hlasovalo 40 zo 137 zákonodarcov.

Sedemdesiat bodov programu


Poslanci majú počas dvanástej schôdze prerokovať viac ako 70 bodov programu. V druhom čítaní sa budú zaoberať novelou zákona o zdravotnej starostlivosti. Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v nej chcú presadiť, aby mala žena dlhší čas na premyslenie si umelého potratu, namiesto 48 hodín navrhujú 96 hodín.

Členovia zákonodarného orgánu budú diskutovať aj o návrhu, podľa ktorého by umiestňovanie pamätníkov, pomníkov a pamätných tabúľ oslavujúcich komunistický, fašistický a nacistický režim malo byť zakázané zákonom.

Plénum má taktiež definitívne rozhodnúť o tom, či bude organizovanie zápasov zvierat novým trestným činom alebo či sa upravia podmienky vysielania politickej reklamy počas kampane vo voľbách do orgánov územnej samosprávy. Vysielanie reklamy má byť na rovnakých princípoch, ako je to v súčasnosti umožnené v prípade volieb do NR SR, Európskeho parlamentu či pri voľbe prezidenta SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mazurek vyzval Kollára na odstúpenie z funkcie pre komunikáciu s transrodovou modelkou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začínajú sa intenzívne debaty o pláne obnovy, Sulík by medzi vybratými návrhmi rád videl odvodový bonus
<< predchádzajúci článok
Pellegrini povedal, kedy odíde z funkcie podpredsedu parlamentu a neodpustil si poznámku k strane Smer-SD

Mazurek vyzval Kollára na odstúpenie z funkcie pre komunikáciu s transrodovou modelkou - diskusné fórum čitateľov