Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. augusta 2020

Mená priateliek vojvodkyne Meghan zostanú utajené, rozhodol o tom britský súd


Tagy: žaloba

Britský súd povolil, aby mená priateliek vojvodkyne Meghan, ktoré ju vlani obraňovali v anonymnom rozhovore pre americký magazín People, zostali v ...Zdieľať
britain_meghan_07476 d0f4c9b357cb473faca0c6d42ee328c0 676x436 5.8.2020  - Britský súd povolil, aby mená priateliek vojvodkyne Meghan, ktoré ju vlani obraňovali v anonymnom rozhovore pre americký magazín People, zostali v rámci jej prípadu voči Mail on Sunday utajené.


Mená žien budú chrániť súdnym príkazom, "aspoň zatiaľ", uviedol sudca vyššieho súdu Mark Warby.

Žaloba na bulvárne noviny


Spomínaný rozhovor v súčasnosti súvisí so žalobou Meghan na bulvárne noviny Mail on Sunday a ich vydavateľa Associated Newspapers za články s úryvkami "súkromného a dôverného" listu, ktorý napísala otcovi niekoľko mesiacov po svadbe s princom Harrym v roku 2018.

Vojvodkyňa zo Sussexu v žalobe obviňuje noviny a vydavateľa z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Vyhrážanie sa zverejnením mien


Vojvodkyňa Meghan sa minulý mesiac vo svojej svedeckej výpovedi podanej na britskom vyššom súde vyjadrila, že sa Associated Newspapers vyhrážal zverejnením mien piatich žien, ktoré sa s People zhovárali anonymne, no sú menované v súdnych dokumentoch v rámci jej žaloby.

Právni zástupcovia vydavateľa proti utajeniu argumentovali s tým, že priateľky v rozhovore spomenuli list, ktorý je predmetom žaloby, a sú "dôležité potenciálne svedkyne v kľúčovej otázke".

Tiež tvrdili, že informovať bez možnosti odkazovať na mená vážne obmedzuje právo médií a odporcu informovať o prípade aj právo verejnosti sa o ňom dozvedieť. Žiadosťou Meghan sa súd v Londýne zaoberal minulý týždeň.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu odstúpili z pozície vyššie postavených členov kráľovskej rodiny 31. marca a prestali tak plniť povinnosti v mene kráľovnej Alžbety II. V súčasnosti žijú aj so synom Archiem v Kalifornii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mená priateliek vojvodkyne Meghan zostanú utajené, rozhodol o tom britský súd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: žaloba
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google Play Music končí a nahradí ho YouTube Music, nová služba prinesie niekoľko zmien
<< predchádzajúci článok
Trump má na krku žalobu za porušenie autorských práv, v kampaniach používal hity Neila Younga

Mená priateliek vojvodkyne Meghan zostanú utajené, rozhodol o tom britský súd - diskusné fórum čitateľov