Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2021

Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónuDvadsať menších miest v autonómnej provincii Južné Tirolsko v severnom Taliansku vstúpilo v stredu do čiastkového lockdownu. Tamojšie úrady chcú týmto rozhodnutím obmedziť narastajúci počet ...Zdieľať
italy_weather_71262 02b525179da84a31a77acafc6353f610 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsať menších miest v autonómnej provincii Južné Tirolsko v severnom Taliansku vstúpilo v stredu do čiastkového lockdownu.


Tamojšie úrady chcú týmto rozhodnutím obmedziť narastajúci počet prípadov ochorenia COVID-19 a zachrániť zimnú turistickú sezónu v jednej z najmenej zaočkovaných oblastí Talianska.

Voľnomyšlienkársky región


Medzi obmedzenia v mestách severne od Bolzana patrí zatvorenie barov a reštaurácií po 18:00, nočný zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00 a povinnosť nosiť vo verejnej doprave respirátor typu FFP2.

Autonómna nemecky hovoriaca provincia v Dolomitoch hraničí s Rakúskom, kde v pondelok začal platiť celoštátny lockdown. Tento región sa počas pandémie koronavírusu dlhodobo vyznačuje voľnomyšlienkárstvom.

Južné Tirolsko patrí medzi najmenej zaočkované oblasti Talianska, keďže za národným priemerom zaostáva o 5 až 10 percent, hlavne v mladších vekových skupinách.

Nechcú celoplošný lockdown


Guvernér Arno Kompatscher vyhlásil, že obmedzenia budú platiť minimálne do 7. decembra v snahe zabrániť celoplošnému lockdownu a zachrániť životne dôležitý lyžiarsky segment cestovného ruchu, ktorý pre pandémiu koronavírusu utrpel už počas ostatných dvoch zím.

Taliansko, ktoré má zaočkovaných viac ako 84 % populácie nad 12 rokov, zaznamenáva nárast infekcií. Vo viac ako 60-miliónovej krajine denne pribúda približne 10-tisíc nakazených a menej ako stovka súvisiacich úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vstup do práce bude od pondelka v režime OTP, nezaočkovaní sa budú musieť raz za týždeň testovať
<< predchádzajúci článok
Podnikatelia v cestovnom ruchu a gastre sa naďalej môžu uchádzať o pomoc, zostalo na ňu ešte sto miliónov eur

Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu - diskusné fórum čitateľov