Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2021

Vstup do práce bude od pondelka v režime OTP, nezaočkovaní sa budú musieť raz za týždeň testovaťFirmy sa pri testovaní svojich zamestnancov budú riadiť manuálom Ministerstva hospodárstva SR. Vláda totiž v stredu uložila ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) úlohu vydať manuál pre ...Zdieľať
246a0111 676x451 24.11.2021  - Firmy sa pri testovaní svojich zamestnancov budú riadiť manuálom Ministerstva hospodárstva SR. Vláda totiž v stredu uložila ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) úlohu vydať manuál pre zamestnávateľov na vykonanie povinného testovania zamestnancov v prevádzkach podnikov na ochorenie COVID-19.

Peniaze na preplatenie testovaniaKabinet taktiež uložil ministrovi zdravotníctva stanoviť maximálnu regulovanú cenu antigénových testov vo výške 5 eur vrátane DPH a ministrovi financií zabezpečiť zamestnávateľom finančné prostriedky na preplatenie testovania.


Ako po rokovaní vlády priblížil Sulík, tí zamestnanci, ktorí nie sú zaočkovaní alebo neprekonali ochorenie COVID-19, budú musieť byť testovaní, a to formou antigénnych samotestov každých sedem dní.

Ak sa pritom situácia nezlepší, je možnosť, že sa uvedený interval skráti. „Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať, túto možnosť si necháme otvorenú," skonštatoval Sulík.

Päť plus jedno euro


Firmy si budú testy kupovať v lekárňach, štát im prostredníctvom rezortu hospodárstva preplatí päť eur za test a jedno euro za manipuláciu a prípadnú kontrolu.

„V januári dajú žiadosť a budeme sa to snažiť veľmi rýchlo preplácať," spresnil minister. Podľa Sulíka by pritom mohol proces fungovať tak, že zamestnávateľ určí jednu poverenú osobu, pred ktorou sa budú zamestnanci samotestovať. Vydávanie prípadných osvedčení ešte budú dolaďovať.

Testovanie by malo podľa aktuálnych údajov prebiehať do konca roka, teda nasledujúcich 5 týždňov a odštartovať najbližší pondelok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vstup do práce bude od pondelka v režime OTP, nezaočkovaní sa budú musieť raz za týždeň testovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Nemecku pribudol rekordný počet nakazených novým koronavírusom (24. 11. 2021)
 Lockdown na Slovensku bude dva týždne a vláda schválila aj núdzový stav, zaočkovaní zatiaľ nebudú mať výhody (video) (24. 11. 2021)
 Remišová na vláde lockdown nepodporila, lebo koaliční partneri opatreniami hádžu očkovaných cez palubu (24. 11. 2021)
 Minister školstva Branislav Gröhling obhajuje otvorené školy (24. 11. 2021)
 Budúca česká vláda predstavila tri typy opatrení na boj s koronavírusom, nezvažuje sa povinné očkovanie (24. 11. 2021)
 Konzílium odborníkov je za trojtýždňový lockdown pre všetkých (24. 11. 2021)
 Inú možnosť ako lockdown nemáme. Analytik Smatana predstavil dve riešenia, ako zabrániť ďalšej vlne pandémie (24. 11. 2021)
 Slovensko je najhoršie na svete: Dnes pribudlo rekordných 10.315 nakazených (24. 11. 2021)
 V Česku pribudlo najviac nakazených od začiatku pandémie (24. 11. 2021)
 Mikas: ÚVZ vydá vyhlášku, ktorou sa vráti povinnosť nosenia rúšok v ZŠ (24. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Najmenej 27 migrantov smerujúcich z Francúzska do Británie zahynulo v Lamanšskom prielive
<< predchádzajúci článok
Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu

Vstup do práce bude od pondelka v režime OTP, nezaočkovaní sa budú musieť raz za týždeň testovať - diskusné fórum čitateľov