Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. novembra 2020

Mesto Poprad chce pomôcť prevádzkovateľom terás, nemusia za ne platiť poplatky a môžu ich zastrešiťV Poprade dočasne zrušili akékoľvek obmedzenia vzhľadu terás, ktoré tak budú môcť byť aj zastrešené. Za terasy sa zároveň nebudú vyberať žiadne poplatky. Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstve na ...Zdieľať
gettyimages 1168457941 676x451 21.11.2020 (Webnoviny.sk) - V Poprade dočasne zrušili akékoľvek obmedzenia vzhľadu terás, ktoré tak budú môcť byť aj zastrešené. Za terasy sa zároveň nebudú vyberať žiadne poplatky. Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstve na svojom novembrovom zasadnutí.


Poslanci tiež schválili predĺženie možnosti prevádzkovať letné terasy do 31. marca 2021 s oslobodením od dane za užívanie verejného priestranstva a s upustením od niektorých kritérií na ich umiestnenie a vzhľad.

„Som presvedčený o tom, že aspoň takto si naši podnikatelia pôsobiaci v gastronómii môžu pomôcť v tejto zložitej situácii a samozrejme, aby si aj zákazníci mali možnosť posedieť na terasách v zimnom období,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.

Opatrením chcela samospráva pomôcť podnikateľským subjektom prevádzkujúcim letné terasy na pozemkoch mesta a eliminovať tak nepriaznivé dopady koronavírusu. V lete by mali terasy prejsť opäť do pôvodného stavu, mali by teda byť bez opláštenia a zastrešenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Poprad chce pomôcť prevádzkovateľom terás, nemusia za ne platiť poplatky a môžu ich zastrešiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécka ekonomika sa pre druhý lockdown prepadne ešte viac, ako sa očakávalo
<< predchádzajúci článok
Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ

Mesto Poprad chce pomôcť prevádzkovateľom terás, nemusia za ne platiť poplatky a môžu ich zastrešiť - diskusné fórum čitateľov