Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. novembra 2020

Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚVeľká Británia v sobotu podpísala predbežnú dohodu o obchode s Kanadou. Ide o druhú významnú dohodu, ktorú krajina dosiahla s cieľom zabezpečiť si obchodné vzťahy po skončení prechodného obdobia po ...Zdieľať
gettyimages 93443126 676x451 21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia v sobotu podpísala predbežnú dohodu o obchode s Kanadou. Ide o druhú významnú dohodu, ktorú krajina dosiahla s cieľom zabezpečiť si obchodné vzťahy po skončení prechodného obdobia po vystúpení z Európskej únie.


Dohoda s Kanadou nasleduje po minulomesačnej zmluve s Japonskom. Britská vláda uviedla, že predbežná dohoda otvára cestu pre budúce rokovania o novej, na mieru šitej, britsko-kanadskej obchodnej zmluve.

"Je to pre Britániu fantastická dohoda, ktorá zabezpečuje transatlantický obchod s jedným z našich najbližších spojencov," uviedol vo vyhlásení britský premiér Boris Johnson."Britské firmy do Kanady exportujú všetko od elektromobilov po šumivé vína a dnešná dohoda zabezpečuje, že obchod bude neustále silnieť," dodal.

"Naši vyjednávači pracujú naplno, aby pre Veľkú Britániu dosiahli obchodné zmluvy, a dohodli sme sa, že hneď na začiatku budúceho roka odštartujeme prácu na novej, na mieru šitej, obchodnej dohode s Kanadou, ktorá pôjde ešte ďalej v ústrety potrebám našej ekonomiky," vyhlásil ďalej Boris Johnson.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mesto Poprad chce pomôcť prevádzkovateľom terás, nemusia za ne platiť poplatky a môžu ich zastrešiť
<< predchádzajúci článok
Mladý vodič uháňal rýchlosťou 201 kilometrov za hodinu, policajti mu vyrubili mastnú pokutu

Británia podpísala predbežnú dohodu s Kanadou, chce si zabezpečiť obchodné vzťahy po vystúpení z EÚ - diskusné fórum čitateľov