Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2023

Mierový plán Ukrajiny nie je podľa Lavrova realistický, bez územných ústupkov Rusku nie je realizovateľnýMierový plán Ukrajiny nie je „realizovateľný“ ani „realistický“. Ako referuje spravodajský web CNN, na sobotňajšej tlačovej konferencii na Valnom zhromaždení Organizácie ...Zdieľať
russia_minister_nyet_35643 476cce4c97bf46059b1ee313b5aa9b7d 676x496 24.9.2023 (SITA.sk) - Mierový plán Ukrajiny nie je „realizovateľný“ ani „realistický“. Ako referuje spravodajský web CNN, na sobotňajšej tlačovej konferencii na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov v New Yorku to povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Bez územia žiadny mier


Šéf ruskej diplomacie tvrdí, že mierový vzorec ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý nemôže obsahovať postúpenie akéhokoľvek územia Rusku, nie je realizovateľný.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Zároveň každý hovorí, že toto sú len podmienky na vyjednávanie,“ povedal Lavrov.

Na otázku, či bude Moskva rokovať s ukrajinskou vládou, ak Zelenskyj stiahne dekrét o zamedzení rokovaní s Ruskom, Lavrov odpovedal, že Ukrajina to neurobí a Zelenskyj namiesto toho „chodí po celom svete a žiada peniaze“, zbrane a pozornosť.

Rusi porušujú dohody


Zelenskyj, ktorý pôvodne navrhol stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom v prvých dňoch invázie, vyjadril obavy z rokovaní s Ruskom a poukázal na ruskú históriu porušovania dohôd.

Lavrov taktiež kritizoval vojenskú alianciu USA, Európskej únie a NATO za ich podporu Ukrajine a nazval Západ „ríšou lží“.


Zdroj: SITA.sk - Mierový plán Ukrajiny nie je podľa Lavrova realistický, bez územných ústupkov Rusku nie je realizovateľný © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ekonomickí migranti nás prišli vyžierať, tvrdí Kollár a Fico sa obáva rozhodnutia Nemecka. Obaja chcú vojakov na hraniciach
<< predchádzajúci článok
Medzi Meliatou a Gemerskou Hôrkou zahynul 37-ročný vodič, s Octaviou zišiel z cesty a čelne narazil do stromu