Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. decembra 2006

Izraelské sily zabili prvého Palestínčana od začiatku prímeriaIzraelské jednotky v stredu v Pásme Gazy zabili prvého Palestínčana od začiatku prímeria, ktoré vstúpilo do platnosti pred dvoma týždňami. Izraelská armáda informovala, že zastrelila muža, ktorý ...Zdieľať

GAZA 13. decembra (WEBNOVINY) - Izraelské jednotky v stredu v Pásme Gazy zabili prvého Palestínčana od začiatku prímeria, ktoré vstúpilo do platnosti pred dvoma týždňami. Izraelská armáda informovala, že zastrelila muža, ktorý narušil zónu bezpečnostného múru na hranici medzi Izraelom a Gazou.

Prímerie medzi Izraelom a palestínskymi ozbrojencami platí od 26. novembra. Izraelská armáda v rámci neho stiahla svoje jednotky z palestínskeho územia a palestínski militanti mali zastaviť ostreľovanie Izraela raketami. Izraelská armáda tvrdí, že Palestínčania odvtedy vystrelili na Izrael vyše 20 rakiet. Napriek tomu krehké prímerie naďalej trvá v nádeji, že odštartuje blízkovýchodný mierový proces. Podľa lekárskych zdrojov boli od začiatku prímeria zranení najmenej traja Palestínčania, ktorých na izraelsko-palestínskej hranici postrelili izraelské bezpečnostné zložky.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush požiada Kongres o 100 miliárd pre Irak a Afganistan
<< predchádzajúci článok
Mikolaj sa dohodol so ZMOS na financovaní neštátnych škôl