Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. novembra 2011

Minister Galko sa bráni, odpočúvanie je len politická hra

Zdieľať
lubomir galko Odporúčame:


Kontrarozviedka údajne odpočúvala novinárov

Premiérka chce od Galka podrobné informácie

Podozrenia o odpočúvaní novinárov je potrebné dôkladne prešetriť. Vyhlásila to predsedníčka vlády SR Iveta Radičová.

Na osobnom stretnutí požiadala ministra obrany Ľubomíra Galka o detailné informovanie o údajnom využití informačných prostriedkov na odpočúvanie novinárov na rokovaní Výboru na koordináciu činnosti spravodajských služieb BR SR a Bezpečnostnej rady SR dňa 22. novembra.

Rovnako požiadala predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva o zvolanie rokovania výboru s cieľom prešetrenia medializovaných podozrení.

Predsedníčka vlády sa zároveň obrátila na Úrad boja proti korupcii, aby ako kompetentný orgán preveril, či údajné aktivity Vojenského spravodajstva nezasiahli do práv a právom chránených záujmov v trestno-právnej rovine, informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Minister obrany Ľubomír Galko dnes v súvislosti s údajným odpočúvaním novinárov podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenie dôvernej a vyhradenej skutočnosti a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi.

"Teraz bude všetko v rukách vyšetrovacích orgánov, ktorým plne dôverujem," povedal minister obrany Ľubomír Galko po rokovaní s premiérkou Ivetou Radičovou. Minister neumožnil médiám po svojom vyhlásení klásť otázky.

Galko ďalej povedal, že pred niekoľkými dňami pripravil rezort obrany trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu pri uzatvorení zmluvy na systém Mobilného komunikačného systému (MOKYS), kde sa Slovenská republika zaviazala splatiť niekoľko miliárd slovenských korún.

Niekoľko dní po tom dostali redakcie anonymný tip na nákup vojenských nákladných áut, v ďalších dňoch dostali ďalší tip na nákup troch vojenských sanitiek. "Dnes dve periodiká zverejnili články o údajnom nelegálnom odpočúvaní novinárov vojenskou kontrarozviedkou," zdôraznil Galko.

Vojenská kontrarozviedka nerobí odpočúvanie, povedal minister. "Každé odpočúvanie sa deje len so súhlasom sudcu, teda legálne a prostredníctvom policajného zboru. Toto je pre mňa rozhodujúce, " dodal a odkázal "všetkým, ktorí si myslia, že stoja nad zákonom, že takéto politické hry na mňa neplatia". Zdôraznil, že nikdy nebude kryť žiadne porušenie zákona. Obrátil sa tiež na parlamentný výbor pre kontrolu činnosti vojenského spravodajstva, aby celú záležitosť prešetril.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tajná služba údajne odpočúvala novinárov (21. 11. 2011)
 Analytik: Kauza odpočúvania je výsledkom boja pravice (21. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Existujú NEPREKONATEĽNÉ dvere?
<< predchádzajúci článok
Lekári naháňajú ministra ako líšku v nore,večer budú rokovať