Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. novembra 2011

Analytik: Kauza odpočúvania je výsledkom boja praviceKauza údajného odpočúvania novinárov Vojenským ...Zdieľať
novinari  BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Kauza údajného odpočúvania novinárov Vojenským obranným spravodajstvom je podľa analytika Jána Baránka výsledkom predvolebného boja.


"Som rád, že sú predčasné voľby, pretože inak by sme sa o tom nedozvedeli. Len škoda, že to nevyšlo najavo skôr," povedal dnes Baránek pre agentúru SITA.

Podľa Baránka však takéto kauzy nezvyknú u nás poškodiť politikov, či ich strany.

"Voliči vedia, že bežní ľudia nie sú odpočúvaní, že odpočúvaní sú len tí hore," povedal s tým, že kauza predznamenáva tvrdý predvolebný boj.
Baránek zároveň upozornil, že v súčasnosti nebojuje medzi sebou pravica a ľavica, ale boj prebieha vo vnútri pravice. "Uvidíme, ako tento bratovražedný súboj bude pokračovať," dodal.


Denníky Nový Čas a Pravda dnes priniesli informácie o odpočúvaní viacerých novinárov, ktoré údajne robilo v uplynulých mesiacoch Vojenské obranné spravodajstvo, spadajúce pod ministerstvo obrany.

Z prepisov podľa Nového Času vyplýva, že "vojenskí tajní" napichli telefón šéfa televízie TA 3 Michala Gučíka, ale aj novinárov denníka Pravda.

Vojenská kontrarozviedka nerobí odpočúvanie, povedal minister obrany Ľubomír Galko. "Každé odpočúvanie sa deje len so súhlasom sudcu, teda legálne a prostredníctvom policajného zboru. Toto je pre mňa rozhodujúce," dodal a odkázal všetkým, ktorí si myslia, že stoja nad zákonom, že takéto politické hry na neho neplatia.

Minister v súvislosti s údajným odpočúvaním novinárov podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenie dôvernej a vyhradenej skutočnosti a neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tajná služba údajne odpočúvala novinárov (21. 11. 2011)
 Minister Galko sa bráni, odpočúvanie je len politická hra (21. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Premiéra nových častí seriálu OVCE.sk
<< predchádzajúci článok
O štvrtý multiplex majú záujem len Towercom a Telecom Corp.