Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. júna 2021

Minister je v izolácii po pozitívnom teste šéfa generálneho štábuVelitelia počas izolácie na základe platných epidemiologických pravidiel vykonávajú prácu "na diaľku", uviedlo ministerstvo obrany.Zdieľať
Minister je v izolácii po pozitívnom teste šéfa generálneho štábu

Britský minister obrany a poprední armádni velitelia sú v domácej izolácii po tom, ako mal minulý týždeň pozitívny test na koronavírus náčelník generálneho štábu britských ozbrojených síl generál Nick Carter. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.


Minister Ben Wallace a velitelia kráľovských námorných síl, vzdušných síl a strategického veliteľstva dostali v trasovacej aplikácii upozornenie, aby zostali desať dní doma po blízkom kontakte s Carterom, potvrdilo britské ministerstvo obrany.

Víkend v karanténe strávili aj veliteľ pozemných síl a zástupca náčelníka generálneho štábu, ktorí čakali na výsledky PCR testov po tom, ako sa zúčastnili na inkriminovanom stretnutí, boli však od Cartera ďalej, uviedol denník Daily Telegraph.

Na schôdzke vo vojenskej akadémii v Shrivenhame v grófstve Oxfordshire boli podľa správ dodržané opatrenia sociálneho odstupu, zmienení muži sa však stále dostali do kontaktu s Carterom. Ten mal pozitívny test deň po tomto stretnutí a piatkovej účasti na Historickom festivale Chalke Valley.

Velitelia počas izolácie na základe platných epidemiologických pravidiel vykonávajú prácu "na diaľku", uviedlo ministerstvo obrany.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Malorke sa koronavírusom nakazilo vyše 800 študentov (28. 6. 2021)
 Od pondelka sú okresy v stupňoch ostražitosti a monitoringu (28. 6. 2021)
 Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia (23. 6. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov na Slovensku platné od 28.6. (23. 6. 2021)
 Heger k eKaranténe: Kontrolovanie sa môže zaviesť len cez núdzový stav (23. 6. 2021)
 Na Slovensku potvrdili prítomnosť delta variantu nového koronavírusu (23. 6. 2021)
 Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy, treba mať však vyplnený formulár (22. 6. 2021)
 V. Lengvarský: Cestovanie sa zatiaľ neobmedzuje. Od istej doby však majú byť vstupenkou na cestovanie očkovanie, eHranica a negatívny PCR test. (21. 6. 2021)
 Ostražitosť je na prvom mieste, lockdown v Anglicku zrejme tak skoro nezrušia (21. 6. 2021)
 V druhom stupni varovania je jeden okres, zelených je 17 (21. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Súdna rada sa zmenšila o jedného člena, Martin Michalanský sa vzdal funkcie
<< predchádzajúci článok
Irán tvrdí, že vyvinul dron, ktorý môže preletieť 7000 kilometrov