Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2021

Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy, treba mať však vyplnený formulárŠpanielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Zoznam sa aktualizuje každých sedem dní, je preto potrebné pravidelne začiatkom týždňa sledovať aktuálny vývoj v krajine.Zdieľať
virus_outbreak_britain_42122 d418f8956bee4a65b3ca9911fab9e486 676x451 22.6.2021 - Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Zoznam sa aktualizuje každých sedem dní, je preto potrebné pravidelne začiatkom týždňa sledovať aktuálny vývoj v krajine. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


„Zároveň odporúčame zistiť si vopred u leteckej spoločnosti podmienky nástupu do lietadla. Niektoré letecké spoločnosti od cestujúcich na vstup na palubu vyžadujú testy a to aj v prípade, že to na vstup do Španielska od občanov SR aktuálne krajina nevyžaduje,“ uvádza rezort diplomacie. Pri vstupe do Španielska po mori alebo letecky sa vyžaduje predloženie sanitárneho formulára, ktorý je potrebný aj pri tranzite krajinou.

Formulár je v štyroch jazykových mutáciách (anglicky, španielsky, nemecky a francúzsky) možné vyplniť aj pomocou aplikácie v mobilnom telefóne. Cestujúci získa po odoslaní formulára QR kód, ktorý je potrebný počas kontroly a na to, aby mohol cestujúci pokračovať v ceste v rámci krajiny.

„Cestujúcim na letoch prichádzajúcich zo zahraničia okrem kontroly dokumentácie merajú teplotu pomocou termovíznych kamier (nemá byť vyššia ako 37,5 stupňa Celzia) a vykonáva sa i vizuálna kontrola prichádzajúcich,“ uzatvára rezort diplomacie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy, treba mať však vyplnený formulár © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V. Lengvarský: Cestovanie sa zatiaľ neobmedzuje. Od istej doby však majú byť vstupenkou na cestovanie očkovanie, eHranica a negatívny PCR test. (21. 6. 2021)
 Ostražitosť je na prvom mieste, lockdown v Anglicku zrejme tak skoro nezrušia (21. 6. 2021)
 V druhom stupni varovania je jeden okres, zelených je 17 (21. 6. 2021)
 Štúdia z praxe ukázala, aké veľké je riziko, že sa po očkovaní nakazíte ochorením COVID-19 (20. 6. 2021)
 Lengvarský: Je len otázkou času, kedy sa na Slovensku objaví Delta verzia COVIDU-19 (20. 6. 2021)
 Taliansko sa obáva mutácie koronavírusu, turisti prichádzajúci z Británie pôjdu do karantény (18. 6. 2021)
 Ústredný krízový štáb: Vláda sa zatiaľ nechystá obmedziť cestovanie na dovolenky, ľudí však varuje, že podmienky návratu sa môžu meniť. (17. 6. 2021)
 Matovič varuje pred indickým variantom koronavírusu, na Slovensku bude dominantný do dvoch mesiacov (17. 6. 2021)
 Ústredný krízový štáb rokuje o opatreniach, uvažuje o štátnej karanténe i prísnejšej kontrole hraníc (17. 6. 2021)
 Británia hlási najvyšší počet nakazených od februára (17. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Vo väčšine okresov Banskobystrického kraja hrozí vznik požiarov, pozor by ste si mali dať aj na odhodené cigarety
<< predchádzajúci článok
Slovenská pošta musí zaplatiť pokutu za vyše pol milióna eur, pochybila pri hodnote zákazky

Španielsko vyradilo Slovensko zo zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy, treba mať však vyplnený formulár - diskusné fórum čitateľov