Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2021

Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojeniaIndia vyhlásila nový variant koronavírusu známy ako delta plus za variant znepokojenia. V krajine dosiaľ zaznamenali najmenej 22 prípadov tohto variantu, ...Zdieľať
virus_outbreak_india_81877 d0ee5aef4e884378b3efb003292761d1 676x432 23.6.2021  - India vyhlásila nový variant koronavírusu známy ako delta plus za variant znepokojenia. V krajine dosiaľ zaznamenali najmenej 22 prípadov tohto variantu, informuje na svojej webstránke televízia al-Džazíra s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.


Prípady evidujú v štátoch Maháráštra, Madhjapradéš a Kérala. Variant delta plus vykazuje zvýšenú prenosnosť, uviedol rezort s tým, že daným štátom nariadil zvýšiť testovanie.

Delta plus už aj v Európe


Variant delta plus, označovaný ako AY.1, po prvý raz zaznamenali v Európe a vznikol v dôsledku mutácie variantu delta (B.1.617.2), ktorý po prvý raz identifikovali v Indii a pripisujú ho prudkej druhej vlne vírusu v krajine. Odborníci varujú, že delta plus by mohol v juhoázijskej krajine vyvolať tretiu vlnu ochorenia COVID-19.

Podľa indického ministerstva zdravotníctva variant delta plus identifikovali v najmenej deviatich krajinách sveta - Spojenom kráľovstve, USA, Japonsku, Rusku, Indii, Portugalsku, Švajčiarsku, Nepále a Číne.

Ako sa prejavuje? 


Indickí zdravotnícki predstavitelia identifikovali tri charakteristiky nového variantu. Sú nimi zvýšená prenosnosť, to, že sa viac viaže na receptory pľúcnych buniek, a že tiež existuje potenciálne zníženie protilátkovej odpovede, uvádza al-Džazíra.

India v stredu oznámila denný prírastok 50 848 nových infekcií koronavírusom a 1 358 úmrtí. Celkovo v krajine už evidujú viac ako 30 miliónov infekcií a 390 660 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko zavádza povinnú sedemdňovú karanténu pre cestujúcich z Británie, nebude sa týkať zaočkovaných
<< predchádzajúci článok
Vláda sa ospravedlnila za policajný zásah v Moldave nad Bodvou v roku 2013, zranili sa desiatky ľudí

Spustí nový variant koronavírusu v Indii tretiu vlnu? Deltu plus vyhlásila krajina za variant znepokojenia - diskusné fórum čitateľov