Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. októbra 2022

Minister Káčer odcestuje na svoju prvú zahraničnú cestu do Čiech, v Prahe sa stretne s viacerými vysokými funkcionármiMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer v pondelok (3. októbra) navštívi Českú republiku. Prvá oficiálna zahraničná ...Zdieľať
img_6378 676x451 2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer v pondelok (3. októbra) navštívi Českú republiku.

Prvá oficiálna zahraničná cesta


Bude to jeho prvá bilaterálna zahraničná cesta od nástupu do funkcie. V rámci nej absolvuje stretnutie s českým prezidentom Milošom Zemanom.

Stretne sa aj s predsedníčkou Poslaneckej snemovne českého parlamentu Markétou Pekarovou Adamovou a prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Růžičkom. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Témou bude aj nelegálna migrácia


Káčer bude rokovať aj so svojím českým kolegom Janom Lipavským. Diskutovať budú o vzájomnej aj regionálnej spolupráci, energetickej kríze, ale aj o ruskej agresii na Ukrajine.

V rámci rokovaní sa budú venovať aj migračnej problematike, a to v kontexte zavedenia hraničných kontrol. Rokovania sa budú týkať aj rozvoja spolupráce počas aktuálneho českého predsedníctva Rady EÚ, ale aj predsedníctva Slovenska vo Vyšehradskej skupine (V4) a v Slavkovskom formáte (S3).


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Káčer odcestuje na svoju prvú zahraničnú cestu do Čiech, v Prahe sa stretne s viacerými vysokými funkcionármi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2
<< predchádzajúci článok
Až 60 percent Slovákov si želá predčasné voľby, ide prevažne o voličov Smeru či Republiky