Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. októbra 2022

Slovensko vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2Štátna akciová spoločnosť KONŠTRUKTA - Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2. Výrobu ďalších šestnástich kusov ...Zdieľať
1_ts70593 1 676x460 2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Štátna akciová spoločnosť KONŠTRUKTA - Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2. Výrobu ďalších šestnástich kusov samohybných kanónových húfnic oznámil minister obrany Jaroslav Naď. Výrobu tejto techniky budú financovať Dánske a Nórske kráľovstvo, a tiež Spolková republika Nemecko.


Na tento účel vyčlenili prostriedky vo výške 92 miliónov eur. Naď v Kodani 2. októbra podpísal so svojím dánskym kolegom Mortenom Bödskovom dohodu o tomto zámere. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Ukrajina potrebuje pri obrane svojej krajiny a životov ľudí našu pomoc, preto sa aj na medzinárodnej úrovni snažíme nachádzať všetky možnosti, ako ju efektívne a adresne podporiť," vyjadril sa minister Naď. Doplnil, že kľúčovým aspektom bojovej podpory pri širokom spektre operácií sú práve delostrelecké systémy.

Samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 by mali byť vyrobené počas najbližších mesiacov. Ich postupné dodávky sú očakávané od druhej polovice roka 2023. Na základe kontraktu na komerčný predaj, ktorý bol uzatvorený v júni tohto roka, už Slovensko Ukrajine dodalo štyri z ôsmich húfnic Zuzana 2.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko vyrobí pre Ukrajinu ďalšie samohybné kanónové húfnice Zuzana 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prihlášku Ukrajiny do NATO už podporilo desať členov obranného bloku
<< predchádzajúci článok
Minister Káčer odcestuje na svoju prvú zahraničnú cestu do Čiech, v Prahe sa stretne s viacerými vysokými funkcionármi