Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2024

Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video)Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) verí, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičkyZdieľať
hungary_migration_93708 676x451 21.2.2024 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) verí, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej bude vyšetrená.

Páchatelia sú vo väzení


Pred rokovaním vlády pre médiá pripomenul, že i vtedajší premiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) to pri svojom nástupe do úradu určil ako jednu zo svojich priorít, s cieľom upokojiť spoločnosť po vražde.

Šutaj Eštok tiež zdôraznil, že páchatelia vraždy sú v súčasnosti vo väzení. „Verím, že sa nám podarí nájsť aj objednávateľa, a že takýto čin sa už nikdy nestane," vyjadril sa.

Prácu novinárov si váži


Na otázku, aké kroky k tomuto cieľu boli podniknuté, Šutaj Eštok vyzdvihol prítomnosť orgánov činných v trestnom konaní.

Aj vy ako novinári, ak budete mať pocit, že si nemôžete vykonávať svoju prácu slobodne, že sa vám niekto vyhráža, tak my sme pripravení vám tú ochranu poskytnúť tak, aby sa niečo podobné nestalo," zdôraznil.

Podotkol, že si váži prácu novinárov a zopakoval, že sú pripravení poskytnúť novinárom ochranu polície, ak ju budú kedykoľvek potrebovať.
Zdroj: SITA.sk - Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské cvičisko v Doneckej oblasti zasiahli raketomety HIMARS, najmenej 60 vojakov je mŕtvych (video)
<< predchádzajúci článok
Trump sa prirovnal k Navaľnému, Spojené štáty sa vraj menia na komunistickú krajinu