Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2024

Trump sa prirovnal k Navaľnému, Spojené štáty sa vraj menia na komunistickú krajinuAmerický exprezident Donald Trump v utorok opakovane prirovnal obvinenia z trestných činov voči nemu k okolnostiam súvisiacim s ruským disidentomZdieľať
trump_indictment_07340 676x451 21.2.2024 (SITA.sk) - Americký exprezident Donald Trump v utorok opakovane prirovnal obvinenia z trestných činov voči nemu k okolnostiam súvisiacim s ruským disidentom Alexejom Navaľným. Najväčší politický oponent ruského vodcu Vladimira Putina zomrel v odľahlom arktickom väzení minulý piatok.

Pozornosť obrátil na seba


Trump v relácii televíznej stanice Fox News vyjadril ľútosť nad smrťou Navaľného, z ktorej súčasný americký prezident Joe Biden i západní lídri obvinili Kremeľ.

Trump vzápätí obrátil pozornosť na seba a zopakoval svoje tvrdenia, že stíhania proti nemu sú riadené politikou. Neexistujú však žiadne dôkazy, že by ich nariadil Biden či Biely dom.

„Navaľnyj je veľmi smutná situácia. Bol to veľmi statočný chlapík. Vrátil sa, mohol zostať preč a úprimne povedané, pravdepodobne by bolo oveľa lepšie zostať preč, a ozývať sa zo zahraničia, ako keby sa musel vrátiť domov, pretože ľudia si mysleli, že sa to môže stať, a aj sa to stalo,“ povedal Trump.

Trumpove obvinenia a komunizmus v USA


„A je to strašná vec, ale deje sa to aj v našej krajine,“ pokračoval Trump a naznačil, že obvinenia z trestných činov voči nemu, medzi ktoré patria dva prípady súvisiace s jeho úsilím zvrátiť prehru v prezidentských voľbách v roku 2020, sú dôkazom toho, že USA sa „v mnohých ohľadoch menia na komunistickú krajinu“.

„Bol som obvinený štyrikrát... Všetko pre to, že som v politike,“ povedal Trump. „Obvinili ma z vecí, ktoré sú také smiešne. Je to forma Navaľného. Je to forma komunizmu, fašizmu.“


Zdroj: SITA.sk - Trump sa prirovnal k Navaľnému, Spojené štáty sa vraj menia na komunistickú krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video)
<< predchádzajúci článok
Zrážku s autom v Poprade neprežila 52-ročná žena, utrpela veľmi ťažké zranenia