Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Minister Taraba má na krku žalobu pre status o herečke Zuzane Fialovej, podľa mimovládky by mal zvážiť zotrvanie vo vládeMimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) žaluje ministra životného prostrediaZdieľať
65607da57351d346334964 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) žaluje ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) za status o herečke Zuzane Fialovej. Ako informovali, v utorok 2. apríla ráno podali na Generálnej prokuratúre (GP) trestné oznámenie.


Reagovali tak na Tarabov status z Veľkonočnej nedele (31. marca), v ktorom minister reagoval na článok o Fialovej zverejnený na portáli Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

RTVS je bezduchý brak


„Dnes kresťania slávia najväčší sviatok v roku a naša ružovučká neverejnoprávna televízia v rukách Progresívneho Slovenska, ktorú im ľudia musia platiť z daní, nám na titulke webu RTVS namiesto príbehu o najväčších sviatkoch, predkladajú ‚duchaplný príbeh‘ o Zuzane Fialovej," napísal minister v predmetnom statuse (predmetný článok má na portáli RTVS dátum 27. marec 2024, vyplýva z neho, že v relácii RTVS Hit roka, spomínali na Fialovej herecké začiatky – pozn. SITA).

Taraba pokračoval v statuse vyjadrením, že „táto arogancia k našej kultúre je presne to o čom som hovoril, že RTVS pod vedením súčasného vedenia je bezduchý brak odtrhnutý od slovenskej reality".

Je tiež toho názoru, že verejnoprávny telerozhlas si nezaslúži prostriedky z peňazí daňových poplatníkov a status uzavrel slovami, že to čoskoro poriešia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zastala sa jej aj prezidentka


Fialovej sa po online útokoch zastala, okrem iných, aj prezidentka Zuzana Čaputová.

„Člen vlády sa na sociálnej sieti dopustil verbálneho útoku a ponižujúcim spôsobom sa vyjadroval o známej herečke. Nepochybne preto, že sa netají svojimi politickými názormi, ktoré sú opačné ako tie ministrove. Odsudzujeme vyjadrenia Tomáša Tarabu a aj spôsob, akým ich formuloval, a vyjadrujeme solidaritu so Zuzanou Fialovou,” vraví riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

Zdôraznil tiež, že člen vlády, ktorý bol zvolený v demokratických voľbách, by svoje postavenie nemal zneužívať na šírenie nenávisti. Podľa šéfa IĽP nie je ministrom len pre svoje voličstvo, ale pre všetkých občanov, a tomu by malo zodpovedať i jeho správanie.


Rozdúchavanie náboženských vášní


„Správanie, ktoré Tomáš Taraba predviedol, je nehodné jeho funkcie. Mal by zvážiť zotrvanie vo vláde. Navyše zavádza verejnosť a krivo obviňuje RTVS, ktorá v programovej skladbe počas veľkonočných sviatkov uviedla množstvo kresťanských programov, ako je zjavné z jej webstránky, a ľahké si je overiť. Ministrovi Tarabovi však zjavne ide o rozdúchavanie náboženských vášní a netolerancie, a preto sme sa rozhodli na neho podať trestné oznámenie," pokračoval Weisenbacher s tým, že do úvahy prichádzajú viaceré možné skutkové podstaty.

Tie aj uviedli v podaní na GP, a to po porade s právnikmi a právničkami.


Zdroj: SITA.sk - Minister Taraba má na krku žalobu pre status o herečke Zuzane Fialovej, podľa mimovládky by mal zvážiť zotrvanie vo vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
4 typy zamestnancov, ktorých vyhľadávajú úspešné firmy. Patríte k nim?
<< predchádzajúci článok
Na základnej škole vo Fínsku sa strieľalo, hlásia zranených