Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2007

Ministerstvo vraj nechce rušiť žiadne nemocniceMinisterstvo zdravotníctva nemá v úmysle rušiť žiadne zdravotnícke zariadenia. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil minister zdravotníctva Ivan Valentovič. "Iba zdravotné poisťovne môžu ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) - Ministerstvo zdravotníctva nemá v úmysle rušiť žiadne zdravotnícke zariadenia. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil minister zdravotníctva Ivan Valentovič. "Iba zdravotné poisťovne môžu rozhodnúť, že niektorá nemocnica je z ich pohľadu neefektívna," povedal Valentovič. Ak sa poisťovne dohodnú, ministerstvo môže podľa Valentoviča začať rokovania s ministerstvom práce a vyššími územnými celkami, aby sa pre dotyčné zariadenia našlo miesto v sociálnej alebo sociálno-zdravotnej sieti zariadení.

Valentovič odmietol názor, že dáva ruky preč od reštrukturalizácie nemocníc. Ako pripomenul, jeho kompetencie sú obmedzené na nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva. Môže tak zrušiť niektoré oddelenia fakultných nemocníc, ale na ostatné zdravotnícke zariadenia dosah nemá. Valentovič zdôraznil, že nemôže ani nič odporúčať poisťovniam. "Podstatné však je, aby sa skvalitnila zdravotná starostlivosť," skonštatoval Valentovič.

Minister opätovne reagoval na kritiku Združenia zdravotných poisťovní, ktorého právna analýza označila Valentovičove návrhy zmien legislatívy za protiústavné. Podľa ministra ide o hystériu. Zopakoval, že aj on si nechal vypracovať právnu analýzu, odmietol však konkretizovať, akí právnici mu ju vypracúvajú. Ak by sa však stotožnili s tým, že návrhy môžu byť v rozpore s ústavou, ministerstvo problémy vyrieši a príde s iným riešením. Jedno záložné už údajne má, Valentovič ho však nechcel priblížiť.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhodovať o nemocniciach od zeleného stola je chyba
<< predchádzajúci článok
EÚ odsúdila zákroky proti demonštrantom v Rusku

Ministerstvo vraj nechce rušiť žiadne nemocnice - diskusné fórum čitateľov