Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

Ministri schválili zahraničné cesty členov vlády do Únie v budúcom rokuVláda na svojom stredajšom stretnutí schválila zahraničné cesty členov vlády, štátnych tajomníkov, predsedov ostatných ústredných orgánov štátnej správy a vedúceho Úradu vlády SR uskutočňované v ...Zdieľať
img_4743 2 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda na svojom stredajšom stretnutí schválila zahraničné cesty členov vlády, štátnych tajomníkov, predsedov ostatných ústredných orgánov štátnej správy a vedúceho Úradu vlády SR uskutočňované v roku 2022 do inštitúcií a orgánov Európskej únie.


Okrem toho boli schválené aj ďalšie zahraničné cesty na mesiac december. Vyplýva to z Návrhu plánu zahraničných stykov vlády SR na december 2021.

Odobrili cesty štátnych tajomníkov


Zároveň odobrili cestu ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) do Lotyšska (30. november až 1. december) a Švédska (1. až 3. december).

Rovnako je schválená aj cesta štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martina Klusa (SaS) do Španielska (28. až 30. novembra) a štátnej tajomníčky MZVEZ SR Ingrid Brockovej do Českej republiky v dňoch 30. novembra až 1. decembra.

Dodatočné schválenie ciest


Návrh dodatočne schvaľuje zahraničné cesty premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) do Maďarska (4. novembra) a na Ukrajinu (12. novembra).

Dodatočne sú schválené aj cesty šéfa rezortu diplomacie do Maďarska (4. novembra), Českej republiky (17. až 18. novembra) a Talianska (22. až 24. novembra).


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministri schválili zahraničné cesty členov vlády do Únie v budúcom roku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidenta Zemana plánujú čoskoro prepustiť z nemocnice, čaká ho nabitý program
<< predchádzajúci článok
Tvrdá voda verzus mäkká voda – ktorá je lepšia?

Ministri schválili zahraničné cesty členov vlády do Únie v budúcom roku - diskusné fórum čitateľov