Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. októbra 2009

Miro Jaroš bude mať zrejme najdrahší videoklip na SlovenskuPieseň Na dne mora, ktorú naspievali Miro Jaroš a Petra Humeňanská, sa už čoskoro dočká svojej vizuálnej podoby. Na tvorbe klipu, ktorý bude vynikať unikátnymi technológiami a zložitými ...Zdieľať
BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Pieseň Na dne mora, ktorú naspievali Miro Jaroš a Petra Humeňanská, sa už čoskoro dočká svojej vizuálnej podoby. Na tvorbe klipu, ktorý bude vynikať unikátnymi technológiami a zložitými postprodukčnými prácami, sa bude podieľať viac než 20-členný štáb. Po zrátaní všetkých nákladov výsledná hodnota prekročila 126-tisíc eur (3,8 milióna slovenských korún). "Hodnota diela stúpa najmä kvôli špeciálnym technológiám, ktoré u nás na prípravu videoklipu dosiaľ nikto nepoužil, no pri štandardných svetových filmoch a televíznych spotoch sú celkom bežné. Boli využité napríklad pri filmoch ako Hviezdne vojny či Sin City," vysvetľuje Martin Hudák, ktorý má na starosti réžiu, postprodukciu a zároveň je aj producentom videa, na ktorom začali pracovať v Bratislave. K singlu taktiež urobil svoj vlastný remix, ktorý sa nachádza na maxisingli pod názvom Dirty minds.


Martina Hudáka o videoklip žiadali už viacerí známi interpreti, no presvedčila ho až táto pieseň. "Umelci ma oslovujú často, ale keďže na klipoch sa na Slovensku asi nebohatne, čas od času spravím klip ako hobby. A mám rád aj výzvy - niečo niekam posunúť. Spojenie a identifikácia s piesňou Na dne mora nastala, keď mi ju Miro poslal, že čo s tým a dostal som voľné ruky. Okamžite som mal víziu, ako by to mohlo vyzerať. Keďže Mirovi sa moja predstava páčila, hneď sme sa pustili do práce," prezradil Martin Hudák. "Dej sa bude odohrávať na morskom dne. Postprodukčne sa dorobí prostredie a živočíchy, ktoré Petre a mne budú robiť spoločnosť. Pod hladinou sa budú diať aj iné neočakávané veci," doplnil režiséra Miro.Skladba Na dne mora je cover verziou piesne Bo'ee izraelského hudobníka Idana Raichela. Slovenský text napísal Miro Jaroš. Je zároveň šiestym singlom z albumu Tlaková níž (2008), ktorý v týchto dňoch už úspešne rotuje v niektorých rádiách. "Verím, že všetci túžime po láske. A kvôli niekomu, kto za to stojí, by som sa ponoril hoci aj na dno mora," uzavrel Miro.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Miro Jaroš nakrútil videoklip k skladbe Čierne písmená (16. 4. 2009)
 Miro Jaroš dnes vydáva singel Čierne písmená (13. 2. 2009)
 Ku Katke sa nasťahoval ďalší muž (30. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Sean Penn chce urobiť rozhovor s Fidelom Castrom
<< predchádzajúci článok
Na severe Lotyšska pravdepodobne dopadol meteorit

Miro Jaroš bude mať zrejme najdrahší videoklip na Slovensku - diskusné fórum čitateľov