Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

03. augusta 2007

Mladí muži a ženy majú sex z približne rovnakých dôvodovVýskumníci zistili, že mladí muži a ženy majú sex z viac menej rovnakých dôvodov. Viac ide o telesnú žiadostivosť než lásku. Najčastejší dôvod univerzitných študentov, prečo mať s ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Výskumníci zistili, že mladí muži a ženy majú sex z viac menej rovnakých dôvodov. Viac ide o telesnú žiadostivosť než lásku. Najčastejší dôvod univerzitných študentov, prečo mať s niekým sex je ten, že ich konkrétna osoba fyzicky priťahuje. Ďalej chcú zažiť telesnú rozkoš, pretože sex "je príjemný". Štúdiu vykonali výskumníci z univerzity v Texase. Prieskum trval päť rokov a bol zameraný na príčiny, prečo ľudia sexujú. Dvadsať z najčastejších 25 dôvodov uvádzali spoločne mladí muži aj ženy. Vyjadrenie lásky a náklonnosti sa objavilo medzi desiatimi najčastejšími dôvodmi, za zlákaním fyzickou príťažlivosťou však ďaleko zaostávalo.

"Výsledky vyvracajú mnohé stereotypy... Napríklad, že muži chcú sex len pre fyzické potešenie a ženy chcú lásku. To nie sú výsledky, ku ktorým sme sa dopracovali my," uviedla profesorka klinickej psychológie Cindy Meston. Sexuológ Irwin Goldstein dodal, že výsledky výskumu sú predvídateľné a väčšie rozdiely v prístupe k sexu môžu byť iba u ľudí so sexuálnymi problémami. "Zabudnite na to, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Čím viac oblasť sexu skúmame, tým viac podobností medzi mladými mužmi a ženami nachádzame," povedal Goldstein. Do prieskumu sa zapojilo 444 mužov a žien - vo veku od 17 do 52 rokov. "Rozdiely medzi pohlaviami nie sú tak markantné. Muži sú však viac oportunistickí v prístupe k sexu, čiže pokiaľ majú možnosť mať sex, využijú ju viac a rýchlejšie než ženy," povedala Meston. Zároveň dodala, že u univerzitných študentov rozhodujú najmä "rozbúrené hormóny". Pri štúdii, zameranej na starších ľudí, predpokladá väčšie rozdiely.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stavba severného obchvatu Banskej Bystrice má stáť 3 mld. Sk
<< predchádzajúci článok
V ruinách ubytovne v Kysuckom Novom Meste našli šiestu obeť