Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

03. augusta 2007

Stavba severného obchvatu Banskej Bystrice má stáť 3 mld. SkPredpokladaná hodnota plánovanej výstavby severného obchvatu Banskej Bystrice na ceste I. triedy č. 66 predstavuje 3 mld. Sk bez dane z pridanej hodnoty. Vyplýva to z predbežného oznámenia Slovenskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Predpokladaná hodnota plánovanej výstavby severného obchvatu Banskej Bystrice na ceste I. triedy č. 66 predstavuje 3 mld. Sk bez dane z pridanej hodnoty. Vyplýva to z predbežného oznámenia Slovenskej správy ciest (SSC) o pripravovanej súťaži na realizáciu uvedenej zákazky, ktorá sa bude spolufinancovať aj z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Obstarávateľ informoval v Úradnom vestníku Európskej únie, že súťaž plánuje vyhlásiť 28. septembra tohto roku, pričom samotné stavebné práce by mali prebiehať od konca novembra tohto roku do konca októbra 2011. Súčasťou investície má byť stavba preložky cesty I/66 v dĺžke takmer 6 kilometrov a ostatných ciest a miestnych komunikácií spolu v dĺžke 6,5 kilometra.

SSC plánuje v roku 2007 celkové výdavky vo výške 4,407 mld. Sk, z čoho štátny rozpočet má vykryť 3,818 mld. Sk, zvyšok tvoria prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) v objeme 589 mil. Sk. Kapitálové výdavky SSC majú dosiahnuť 2,638 mld. Sk, z toho 1,962 mld. Sk pôjde na stavbu a rekonštrukciu ciest. Bežné výdavky by mali predstavovať 1,18 mld. Sk. Organizácia má v tomto roku zároveň dosiahnuť vlastné príjmy v objeme 30 mil. Sk.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súťaž pre fotoreportérov a novinárov lokálnych televízií
<< predchádzajúci článok
Mladí muži a ženy majú sex z približne rovnakých dôvodov

Stavba severného obchvatu Banskej Bystrice má stáť 3 mld. Sk - diskusné fórum čitateľov